Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Mineral Makyaj Nasıl Uygulanır?

Mineral Makyaj Nasıl Uygulanır?Mineral Makyaj Nasıl Uygulanır?

Mineral makyajlar 30 yıl önce geliştirildi fakat son günlerde güzellik dünyasında fırtına gibi esiyor. Birçok ünlü bu fırtınaya yakalananlardan: Courtney Cox sinema filmlerine hazırlanmadan önce makyözüne yalnızca mineral fondöten kullanmasında ısrar ediyor. Kathy Griffin ve Daryl Hannah ise Jena Iredale firmasının anti-aging mineral makyajlarına tamamen güveniyor. Çoğu marka kendi mineral makyajlarını tasarladılar. Çok yakın zamanda geleneksel şişeler demode olacak gibi gözüküyor. Yalnızca son birkaç ayda Urban Decay katkısız mineral fondötenini mor ambalajalarda piyasaya sürdü ve Cover FX yumurta kabuğu ilhamlı fütüristik mineral fondötenini ve kullanışlı süngerini tasarladı.

Bu mineral fondötenler herhangi bir yağ veya organik katkı içermeseler de bazı markalar koruyucu katkı maddeleriyle aralarındaki bağı koparmadılar. Philosophy markası, The Supernatural 4-1 Mineral Makeup SPF 15 (iyi) ürünüyle bir adım attı fakat paketlerken paraben ve fenoksietanol kattı bu da kötü oldu. Cilt mineral makyajı üreticisi ve New Yorklu makyaj sanatçısı Alison Raffaele, paketlemeye ve koruyuculara gelince oldukça albenili davrandı ama içeriklerinde parabeni de kullandı.

Yakınınızda Sephora yok mu? Endişelenmeyin! Eczane markaları da mineral makyajı keşfetti, Physician’s Formula, L’Oreal ve Neutrogena, ılımlı fiyatlarla mineral makyaj setleri sunmaya başladılar.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Mineral makyajlar, genellikle toz pudralar olarak sunulduklarından yüzde ve göz çevresinde kullanılabilirler. Çoğu makyaj markası birbirleriyle karıştırılabilen çok kullanışlı mineral yüz renkleri üretmektedirler bu pudralar ayrıca dudak parlatıcısına, maskaraya eklenebilir ve böylece hoş renk efektleri de elde edilebilir. Mineral makyajlar, güzel koku (Miessence firmasının hafif gül kokusu hariç) katkıları ve ayrıca talk, alkol, sentetik boya, mineral yağ veya koruyucu katkı içermezler. Bu özellikleri de aknesi, alerjisi ve gül hastalığı olan bayanlar için bu ürünleri mükemmel bir seçim yapar. Mineral makyaj mikrodebrazyonlardan, lazerlerden ve kimyasal peelinglerden sonra uygulamak için güvenlidir.

Mineral makyajın başka bir harika yönü ise güzel dokusunun cildinizle uyumlu gözükmesidir. Makyajınıza kaç renk karıştırırsanız karıştırın, cildinizde doğal ve hafif durur. Karışımınıza sim de katarsanız, mineral makyajınız cildinize yarı saydam bir parlaklık kazandıracaktır.

Mineral fondötenler ve fırçalar cildiniz için sağlıklı ve besleyici içeriklere sahiptirler. Bare Escentuals formülünü saklasa da bal gibi titanyum, çinko, mika gibi mineraller kullanmaktadır, Jane Iredale ise ananas kabuğu ve nar ekstraktları eklemektedir. Mineral kozmetikte en yeni ve çığır açan mineral cilt bakımı ise Bare Escentuals tarafından sunulan toz formundaki gece için cilt bakımıdır.

Bu çok önemli mineral makyajlar ayrıca çok yönlü olarak güneş koruyucu, sivilce tedavisi ve renklendirici gibi kullanılabilirler. Çoğu mineral fondötenler, doğal UVA-UVB blokajları içerirler, bunlara örnek olarak titanyum oksit ve çinko oksit verilebilir. Ürünün üzerinde ‘ 15 faktör ve üzeri’ etiketi olmasa bile size hafif derecelerde güneş koruması sağlayacaktır. En iyi ürünlerden örnekler verecek olursak; Jane Iredale Amazing Base Loose Minerals SPF 20, Bare Escentuals i.d. Minerals, L’Oreal Bare Naturale Mineral Makeup SPF 19 ve PUR Minerals 4-1 Pressed Mineral Makeup Fondötendir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.