Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Meyveleri Mide Boş İken Yemeli

Meyveleri Mide Boş İken YemeliMeyve, ideal bir besin maddesidir, onu sindirmek için çok az bir enerji gerekir ve buna karşılık vücudunuza çok şey verir. Beyni çalıştıran tek besin maddesidir.

Meyveler, esas olarak früktozdan (meyve şekeri) oluşurlar (kolaylıkla glikoza-üzüm şekerine dönüşür), geri kalanının çok büyük bir kısmı ise (% 90-95) sudan ibarettir. Bu, vücudumuzu hem besler ve hem de temizler anlamına gelir.

meyve yemek

Meyvelerle ilgili tek problem, insanların çoğunluğunun besleyici elemanlarını etkili olarak sindirebilmek için, nasıl tüketilmeleri gerektiğini bilmemesidir. Eğer, akşam yemeğinden sonra meyve yerseniz, gecenin geri kalan kısmını, midenizde bir ağırlık ve ağzınızda bir tatsızlık ile geçirirsiniz. Çünkü meyveyi uygun şekilde yemediniz. Meyveler daima, mide boş iken yenilmek zorundadır.

Teneke kutular veya diğer kaplarda satılan meyve sularını sakın içmeyiniz. Niçin? Üretim zamanının büyük bölümünde meyve özü, sıcak olarak işleme tabi tutulur ve orijinal yapısı aside dönüşür, ayrıca koruyucu maddeler de ilave edilir.

Satın alabileceğiniz en güzel şey nedir? Tabii ki bir meyve sıkacağı…

Meyve sıkacağından elde edeceğiniz meyve suyunu aç karnına içebilirsiniz. Meyve suyu o kadar çabuk sindirilir ki, 15-20 dakika kadar sonra bir şeyler yiyebilirsiniz.

Massachusetts’deki Farmington kardiyoloji kliniğinin şefi Dr. VVilliam Cas-tillo, meyvelerin, bizi kalp hastalıklarına karşı korumak için yiyebileceğimiz en güzel besin maddeleri olduklarını söylemektedir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Meyvelerin, kanın koyulaşmasını ve damarların tıkanmasını önleyen biyof-lavonoit (P vitamini) ihtiva ettiği belirtilmektedir. Aynı zamanda, hemen hemen daima iç kanamalara ve kalp krizlerine sebep olan kılcal damarları da güçlendirirler.

Şimdi de, meyvelerle ilgili olarak hep zihninizde tutmanızı istediğim bir şey söyleyeceğim:

Sabah kahvaltısında neler yemelidir? Sabahleyin kalkar kalkmaz, sindirim sisteminizi, bütün gün sindirmek zorunda olduğu çok miktarda besin maddeleri (örneğin kahve, ekmek ve tere yağ) ile doldurmanın iyi fikir olduğunu düşünür müsünüz? Elbette ki hayır! Sizin sadece, vücudunuzun kolayca özümseyebileceği ve onun temizlenmesine de yardımcı olan küçük miktarda, sindirimi kolay meyveye ihtiyacınız vardır.

Uyandığınızda, gün boyu veya uygun olan bir zamanda, taze meyveler yiyiniz ve yeni sıkılmış meyve suyu içiniz. Bunu en azından her gün öğleye kadar yapmaya devam ediniz. Bir süre geçtikten sonra vücudunuzda sadece meyveler olacak, onun temizliğini daha etkili olarak yapacaklardır.

Güne başlarken vücudunuzu, besin maddeleriyle doldurma alışkanlığından vazgeçtiğinizde, inanılmayacak şekilde enerjinizin ve canlılığınızın arttığını görünce hayret edeceksiniz… Bunu on gün deneyiniz ve kendinizi görünüz. Çinliler ve Japonlar, yemekle birlikte sıcak çay (özellikle de yeşil çay) içerler. Asla soğuk su ve soğuk içecekler içmezler, bu alışkanlığı edinmek zorundayız. Çünkü yemek esnasında veya yemekten sonra içilen soğuk içecekler, yağlı besin bileşiklerini dondurur, bu da sindirimi yavaşlatır. Yemekten sonra sıcak bir çay veya sıcak su alınmalıdır. Bu, sindirime yardımcı olur ve daha çabuk geçmeleri için yağları inceltir, ayrıca kilo vermenizde de etkili olur.

Dr. Vıctor Javier Châvez Sânchez Tercüme: Yusuf Haznedaroğlu
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*