Melez-Hibrit TohumlarMelez-Hibrit Tohumlar

Melez-Hibrit TohumlarMeyve ve sebzelerin “geni değiştirilmiş – melez – hibrit – ebter – geridönüşümsüz – tek kullanımlık” dünya literatüründeki adıyla “disposable” tohumlardan üretilenlerini kullanmayınız. Israrla doğal tohumlardan üretilen bitkileri tercih ediniz. Bu gibi tohumlardan üretilen bitkiler şifa olamayacağı gibi, aksine bağışıklık sistemine hiçbir katkısı olmayan antioksidan mineral vE vitamin içermeyen, bugün hızla artan kanser vakalarını tetik-leyen bir unsurdur. İyi niyetlerle ortaya çıkan bu gibi çalışmaların bilimsel olarak insana ve doğaya tesirleri mutlaka araştırılmalıdır!

Bu tarz tohumların toprağın biyolojik yapısını bozduğu ve sonraki kullanımlar için dejenerasyona uğrattığı önemli bir gerçektir. Bu tohumlardan çıkan bitkilerden uçan polenlerin son zamanlarda artan alerjik hastalıklara sebep olduğu, floraya tesir ederek çevre ekolojik dengeyi etkilediği dikkate alınmalıdır.

Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada sık sık görülen mucizevi iksir “balı” üreten arıların ölümü, bu hibrit tohumlardan üretilen bitkilerin polenlerinden mi kaynaklanmaktadır? Daha bunun gibi yine ülkemizde yetişen sulu bitkiler; kavun, karpuz, domates, salatalık gibi antialerjik, soğutucu bitkiler oldukları hâlde tam aksine kendileri alerjen duruma gelmişlerdir. Bütün bu bitkilerin tüketilmesiyle insan genininde zamanla dejenerasyona uğrayabileceği de dikkatle düşünülmelidir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Son yıllarda doğum oranlarının azalması ve kısırlık problemlerinin de artmasında hibrit tohumların etkisi mutlaka araştırılmalıdır. Dölsüz tohumlardan tüketerek döl vermek mümkün müdür?

Kobik ekibi, bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına halkımıza organik olmayan araziler ve hibrit-dölsüz tohumlardan üretilen bitkiler yerine özel, bugüne kadar ekilmeyen belgeli organik arazilerde bitkilerini, yağlarını, tabletlerini, ekstraktlarını üretmekte ve insanlığın hizmetine sunmaktadır.

Bu konu, asrımızın çözümsüz problemlerinin en başında yer alan bir durumdur. Bu duruma devlet ve sağduyulu çiftçiler mutlaka el atmalı, gelecek nesillerimizi korumak için anadolu’muzun tabii tohumları tamamen yok olmadan müdahale edilmelidir.

Bitkilerin tohumlarını seçtikten sonra ekilecek arazinin mümbit ve temiz olması; tohumu ekecek kişinin ruh durumu, ekimi, dikimi, hasadı, kurutmasından bize ulaşan en son hâldeki içecek ve droglarına kadar yapılacak işlerin sevgiyle ve isteyerek yapılması çok önemlidir.

Kirlian fotoğraf tekniği, termal kamera ve rezonans gibi gelişen teknolojik aletlerle yapılan görüntülemelerde ortaya çıkan bir gerçek; sevgiyle yapılan bu işlerden bitkilerin tamamen etkilendiği, kimyalarında bile değişiklikler meydana geldiği, hatta etkin maddelerinin oranlarının ve enerji boyutlarının tamamen farklılaştığını ortaya koymuştur.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.