Anasayfa / Bilgi / Libidonuzu Güçlendirmek

Libidonuzu GüçlendirmekDüzenli olarak iyi seks yapmak, birçok kişi için dengeli bir yaşamın temel bir parçası olarak görülür. Bizi mutlu eder, sevildiğimizi hissettirir ve fiziksel açıdan formda tutar. Bunlara ek olarak, bir saatlik aktif sevişme, bize en azından 150 kalori harcatır ve birçok kas grubunun formda kalmasını sağlar.

libidon

Konu libido seviyesine geldiğinde, normal diye bir şey yoktur. Kişiden kişiye değişir ve birine düşük görünen, başka birine son derece normal görünebilir. Ayrıca, yıllar geçerken insanın sekse ilgisini kaybetmesi ender bir durum değildir. Şimdiye kadar bunun yaşlanma sürecinin bir parçası olduğunu düşünmüş ve kabullenmiş olabilirsiniz ama neyse ki gerçek hiç de öyle değil.

Önemli besinlerin, özellikle B vitamini ve magnezyumun düşük seviyelerde olması -hayal edebileceğinizden çok daha yaygındır doğum, uykusuz geceler, günlük stres, iş hayatının ve özel hayatın yükleri nihayet etkisini gösterir ve seks yapmak içinizden gelmeyebilir. Tiroit sorunları, diyabet, kilo almak ve regl veya menopoz gibi dönemlerdeki hormon değişiklikleri, aşk hayatınızı da etkileyebilir. Ama iyi haber şu ki arzunuzu canlandırmak için yapabileceğiniz bir sürü şey var. Yapacağınız ilk şey, aşağıdaki testi yanıtlayarak libidonuzun ne durumda olduğunu görmek ve sonra da gerekiyorsa en doğru yolu seçmek olacak.

Cinsel hayatınızı renklendirmek

Kilonuza dikkat edin: Sağlıksız olmanın ötesinde, fazla kilolar özgüven için kötüdür ve cinsel hayatınızı olumsuz etkiler. Kilo vermek özellikle kadınlarda hormon fonksiyonlarını da düzenler. Dolayısıyla, Gerçek Yaşam Diyeti’ni başarılı bir şekilde izlemenin harika yan getirilerinden biri, muazzam ölçüde iyileşmiş bir aşk hayatı olabilir!

Seksi yiyecekler: İstiridye ve diğer deniz ürünlerinin afro-dizyak etkileri yaygın şekilde bilinmektedir ve çikolatanın da endorfin salgısını artırdığına inanılmaktadır. Kereviz ve yaban havucu(behmen) akla seksi sebzeler gibi gelmeyebilir ama ikisi de insan feromonlarını -karşı cinsi çekmek için vücudun kendisinden yayılan cinsel koku- taklit ettiğine inanılan bir madde olan androstenol açısından çok zengindir.

Alkole dikkat edin: Bir kadeh şarap ya da şampanya, harika bir afrodizyak olabilir ama aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Arzunuzu artırabilir ama performansınızı düşürebilir.

Hareketlenin: Ne kadar formda olursanız, cinsel arzunuz o kadar yüksek olur; bu yüzden hareketlenin. Egzersiz aynı zamanda endorfin salgısını artırır. Eşinizle dans etmek, bolca beden ve göz teması kurmak, özellikle uyarıcı olabilir. Endor-finlerin etkisini göstermesi için en az 20 dakika hareket edin.

Dokunun: En basit ama en etkili cinsel dürtü artırıcılardan biri hemen elinizin ucunda; parmaklarınızda! Birbirinize cinsel masaj yapın. Müziği açın, ışıkları loşlaştırın ve birbirinize nazikçe dokunmaya başlayın. Gereken tek şey dokunma, okşama ve yoğurmadır ama yasemin, gül, misk adaçayı, sandal ağacı, portakal çiçeği, ylang ylang yağları ve tütsü kokuları deneyimi yoğunlaştırabilir.

Birbirinizle konuşun: Eşinizi çantada keklik gibi görmek, edinilebilecek kolay bir alışkanlıktır ama aynı zamanda aranızda mesafe yaratması da garantidir. Birlikte zaman geçirin, özel bir hafta sonunda kaçamak yapın ve ikiniz için de önemli olan şeyler hakkında konuşun. Bu sizi duygusal olarak daha da yakınlaştıracak, dolayısıyla cinsel hayatınızı güçlendirecektir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Çiçeklerle konuşun: İlişkiniz sağlıklı değilse, çiçeklerle konuşmak heyecanınızı geri getirebilir. Yaban Gülü, hayata olan ilgiyi tazeler ve canlılığı artırır; zeytinin canlandırıcı etkileri vardır. Sevişme becerinize olan güveninizi kaybettiyseniz, karaçam deneyin.

Takviye kullanın: Adından da anlaşılacağı gibi, azgın teke otu doğal bir afrodizyak olarak ün yapmıştır. Kadınlarda arzuyu ve cinsel hareketliliği artıran testosteron benzeri bir etkisi vardır ve erkeğin penisindeki sinirlerin duyarlılığını artırır. Araştırmalara göre, 600 mg azgın teke otu, nöromüsküler sistemde hızlı tepkiler için gerek duyulan nörotransmisyonu durduran asetilkolinesteraz (AChE) adlı bir enzimi engellemektedir. AChE enzimini engelleyerek cinsel uyarılmayla bağlantılı nörotransmitörlerin seviyesini yükseltir.

ArginMax, özel olarak formülleştirilmiş diğer bir doğal takviyedir ve hem erkekler hem de kadınlar için ayrı formülleri mevcuttur (detaylar için sayfa 153’e bkz.). Dünyanın çeşitli yerlerindeki saygın enstitülerde gerçekleştirilmiş ve plasebo kullanılmış beş farklı kontrollü araştırmada, ArginMax’in erkeklerde % 80 ve kadınlarda % 75 oranında libido artışı sağladığı gözlemlenmiştir. Kadınlar için Argin-Max, L-Arjinin, ginseng, ginkgo ve 14 temel vitamin ve mineral karışımından oluşmakta, cinsel fonksiyonları ve zevki artırmaktadır. Buna ek olarak, önemli antioksidanları ve kalsiyum, demir ve çinko minerallerini barındıran günlük bir multivitamindir.

Erkekler için Argin Max, L-Arjinin, ginseng, ginkgo, anti-oksidan A, C ve E vitaminleri, B vitamin kompleksi karışımından oluşmaktadır ve cinsel performansı artırırken erkeklere günlük ihtiyaçları olan 13 vitamini ve selenyum, çinko ve niasin gibi mineralleri sağlamaktadır.

Herhangi bir fark görmek en azından bir ay alabilir ama üç-dört ay içinde libidonuzda belirgin bir gelişme fark edersiniz.

Kantaronun da libidoyu güçlendirdiği görülmüştür.

Ginkgo biloba, kan dolaşımını muazzam ölçüde güçlendirir ve dolayısıyla eşinizi havaya sokmak için kullanılabilir.

Muira puama, Brezilya’da yetişen bir bitkidir ve cinsel güç artırıcı bir ağaç olarak bilinir; Amazon’daki kabile halkları tarafından uzun zamandır afrodizyak olarak kullanılmaktadır.

Damiana, binlerce yıldır Latin Amerikan ülkelerinde doğal bir afrodizyak olarak kullanılmıştır. Cinsel organlardaki sinir uçlarının duyarlılığım artırdığı, cinsel sorunlarla bağlantılı gerginliği ve depresyonu azalttığı söylenmektedir.

Gerçek Bir Hikâye

Ruth Harvey, beni ilk görmeye geldiğinde 36 yaşındaydı. Bir kuaför salonu ve iki küçük çocuğu vardı. Bir histerektomi (rahim alma) ameliyatı sonrasında sevimsiz semptomlarla karşılaşmış ve çok fazla kilo almıştı.

“Otuzlu yaşlarımın ortalarında büyük bir histerektomi ameliyatı geçirdim ve vücudumun kontrolünü kaybettim. Çok fazla kilo aldım ki bu bana kendimi korkunç hissettiriyordu. Jinekoloğuma gittim ama hiç anlayışlı davranmadı ve HRT(Hormon Replasman -Yerine Koyma- Tedavisi) verdi; bu gece terlemelerimi azalttı ama diğer semptomları daha kötüleştirdi ve kilo vermemi imkânsızlaştırdı.

Duygusal açıdan berbat durumdaydım ve kimse neler yaşadığımı anlamadığı için umutsuzluğa kapılmıştım. Sonra NHAS hakkında bir makale gördüm ve Maryon ile görüşmek için randevu aldım. Kilo vermeme ve hormonlarımı dengelememe yardımcı olması için beslenme düzenimde bazı değişiklikler önerdi. Sonuçlar çok hızlıydı ve kendimi daha iyi hissetmeye başladım.

Yaklaşık 18 aydır Gerçek Yaşam Diyeti’ni izliyorum. Artık HRT kullanmıyorum ve eski hâlime geri döndüm. Bana harika göründüğümü söylüyorlar ve gerçekten kendimi iyi hissediyorum. Kilo verdim, forma girdim, şeker açlığım geçti ve yine dengeye girdiğimin farkındayım. En önemlisi, daha önce var olmayan libidom geri döndü ve kocam bana karısını geri kazandığı için çok mutlu olduğunu söylüyor.”
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.