Lahana’nın Faydaları

Beslenme Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık


AYIN GÜZELİ LAHANA

Yeşil yapraklı lahana, içerdiği vitamin ve minerallerle sağlık için faydalı sebzeler arasında yer alıyor. Lahananın en önemli özelliklerinden biri güçlü bir antioksidan olması. Bu sayede karaciğer başta olmak üzere tüm iç organların sağlıklı işlemesine yardımcı oluyor. Ayrıca deri ve cilt için de yarar sağlıyor. B, C ve E vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, folat, fosfor, magnezyum gibi mineraller açısından zengin bir sebze olan lahana, düzenli tüketildiğinde akne gelişimini önlemeye de yardımcı oluyor.

lahanaSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyon hastalıklarına iyi geliyor, göz sağlığını koruyor ve bağırsak faaliyetlerini rahatlatarak kabızlığı önlüyor. Diyet listelerinin vazgeçilmezlerinden biri olan bu sebze düşük kalorisiyle de dikkat çekiyor.

100 gramı yalnızca 25 kalori olan lahana, yağ ve kolesterol içermiyor. İçinde 18 mg sodyum, 6 gram karbonhidrat ve 1 gram proteinin yanı sıra 98IU A Vitamini, 36,6 mg C Vitamini, 76 mcg K Vitamini, 43 mcg folat, 40 mg kalsiyum, 12 mg magnezyum, 26 mg fosfor, 170 mg potasyum bulunuyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.