Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Kramplara Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Kramplara Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerKramplar

Kramp, kasların çok sıkı bir şekilde kasılıp, bir süre gevşememesi sonucu oluşur. Krampların nedeni, bazen kaslardaki çeşitli kimyasal maddelerin dengelerinin bozulması olabilir. Kasta ağrılı bir spazm gerçekleşir ve dokununca kolayca fark edilir bir sertlik hissedilir.

Nedenleri

Kramplar, genellikle belli kimyasalların maddelerin vücutta birikmesine yol açan egzersizler sırasında veya sonrasında meydana gelir.

Aşırı terleme, kimyasal dengesizlik yaratması nedeniyle krampa neden olabilir.

Kramp, geceleri de meydana gelebilir. Bunun nedeni henüz tam olarak bilinmese de, zayıf kan dolaşımı nedenler arasında sayılabilir.

Kalsiyum eksikliği başta olmak üzere mineral dengesi kontrol edilmelidir.

Kramplara Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Ginkgo çayı krampı geçirmek için kullanılabilir. Bir fincan kaynayan suya iki çay kaşığı kurutulmuş bitkiyi ilave edin ve 15 dakika demledikten sonra süzün. Günde 3 fincan için.

Kramp giren kası, iki buçuk çay kaşığı ısıtılmış bademyağında seyreltilmiş birkaç damla fesleğen veya mercanköşk uçucu yağıyla masaj yaparak ovun.

Gebeyseniz, fesleğen veya mercanköşk uçucu yağlarını kullanmayın.

Yaklaşık 2 kg kükürt çiçeği alın ve ince bezden yapılmış ufak bir torba dikin ve içine koyup yanınızda taşıyın. Ayağınıza kramp girdiğinde yere koyun ve üzerine basın, bu size iyi gelecektir.

Sıcak suya birkaç damla anason tohumu damlatılarak kullanılması önerilir.

Yatağa yerleştirilen küçük bir kükürt çantası, ayağınıza kramp girmesini önler.

Çocuk doğurmadan kaynaklanan kramp ağrıları için, eşit miktarda alman papatyası çiçeği ve kedi otu köklerini kullanın, bunları iyice karıştırın ve sert bir çay hazırlayın. Her 30 dakikada bir sıcak olarak için.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Kramp şiddetli ağrısına rağmen, genel anlamda anlık bir olay olup, kanın kaslarda dolaşımını bozabilen alışılmadık bir egzersizin, yorucu hareketlerin veya bir pozisyonda uzun süre kalma sonucu, altına girdiği aşırı yüke vücudun kas spazmı ile cevap verdiği geçici bir protestodur.

inatçı gece krampları sıklıkla zayıf kan dolaşımından kaynaklanırlar ve iyi bir gece uykusunu bozarlar. Kramp ağrısı hafife alınmamalıdır.

Kramp, eğer inatçı bir şekilde devam ederse, bir diyet eksikliği olduğuna işaret eder. C,d,e ve bl2 vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum ve tuz mineralleri vücudun düzgün hareket etmesi için hayati önem taşırlar.

Rahatlatıcı Ovmalar ve Lapalar

Karanfil Esans Yağı: Bir çay kaşığı ayçiçeği yağına 7 damla karanfil yağı ilave edilir ve kasların boyunca masaj yapılırsa ısıtıcı ve rahatlatıcı etki yapacaktır.

Papatya Esansı Yağı: Bir yemek kaşığı ayçiçeği yağının içine birkaç damla papatya yağı ilave edilerek seyreltilir ve ağrıyan yerlere sürülür. Rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Koşucular İçin Masaj Yağı: Limon, çam ve ardıç esansı yağlarının her birinden ikişer damla, 1 yemek kaşığı ayçiçeği yağının içine katılarak çalkalanır ve antrenman öncesinde masaj yağı olarak kullanılabilir.

Kramplara Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Dumanlı kuvars. Sarı, kahverengi renkleri ve bergamut kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Soyalı zerdeçöp + karabaş otu + omega 3 + alıç ekstraktı + vitamin d + biberiye ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.