Anasayfa / Makaleler / Korku ve Keder

Korku ve KederKorku ve Keder

Korku ve keder sağlığı etkileyen duygulardandır. Korkulduğu vakit can bedenin dışarısından içeriye doğru hareket eder, korkmak kanı soğutur ve organları ısıtır. Bunun için insan tabiatı, bu halden uzak olmak ister. Korkmak, ümitsizlik ve üzüntü gibi duygular insan tenine soğukluk verir. Bundan dolayı kederlinin ve korkanın benzi sarı olur. Her ikisinin de aşırısı tehlikelidir.

Korku ve KederSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Eğer keder ve korku haddinden fazla olursa vücut ısısı hep yürek içine döner ve yürek kasılır, hararet yürek içinde bunalır. Bu durum ölüme sebebiyet verebilir. Korku insan bedenini kederden daha fazla büzer.

Korku ve kederin zararlarını uzaklaştırmak için kişi güvendiği sevdiği ortamda olmalı, sevdiği kişilerin yüzüne bakmalı ve güzel sesler dinlemelidir. Ayrıca amberli öküzdili şerbeti ve ferahlatıcı şerbetler içmek korkuyu gideren, rahatlatan ilaçlardandır.

Ferahlatıcı, hafif yiyecekler yenmeli ve sıcaklık veren içecekler içilmelidir. Oyun oynamak, şarkı söylemek ve iyi şeyler ümit etmek de faydalıdır.

Korku ve keder sağlığı etkileyen duygulardandır. Korkmak kanı soğutur, organları ısıtır. Bunun için insan tabiatı, bu halden uzak olmak ister. Korku insan bedenini kederden daha fazla büzer.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.