Kısırlık Nedir?KISIRLIK

“İnfertilite” (kısırlık) korunmaksızın düzenli ilişkiye karşın 1 yıl içinde gebelik oluşmaması olarak tanımlanmaktadır. Ülkemizde bu sorunun sıklığı hakkında yapılmış doyurucu bir çalışma yoktur. Ancak avrupa ve abd’den bildirilen raporlardan toplumda çiftlerin yüzde 10-15’in böyle bir problemle ilgilenmek zorunda kaldıklarını bilmekteyiz.

Toplumda bu sorunun sıklığının artık benzeri oranda olmasına karşın gerek ıı. Dünya savaşı sonrası üreme çağındaki popülasyonun çoğalması gerekse sunulan tıbbi tanı olanaklarının yetkinleşmesi nedeniyle infertilite kliniklerine başvuran çiftlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Herhangi bir çiftin herhangi bir ay gebe kalma oranının yüzde 20-15 dolayında olduğu bilinmektedir. Genel olarak toplumda çiftlerin yüzde 85’in 1 yıl içinde, yüzde 93’ün ise ikinci yılın sonunda gebe kaldıklarını görmekteyiz.

İngiltere’de 1550 ile 1850 yılları arasındaki arşivleri inceleyen bir çalışmada kadınların ancak yüzde 8’in yaşamı boyunca gebe kalamadığı bulunmuştur. Kısırlık en büyük üzüntü kaynağıdır ve tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektirir.

Teknolojiye başvurmadan önce, gebelik şansının yaşam tarzınızdaki ya da diğer değişikliklerle artırılıp artırılamayacağını anlamak için buna neden olan her şeyi ortadan çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatif yönlerinin tavsiye edilmesi önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.