Anasayfa / Makaleler / Kendini yeniden şarj etmeni sağlayacak sekiz yol

Kendini yeniden şarj etmeni sağlayacak sekiz yolGünler gittikçe kısalıyor… Ama enerji seviyemiz de bu gerçekle birlikte azalacak diye bir şey yok. Kendini yeniden şarj etmeni sağlayacak sekiz yol bu sayfada.

POKEMON? HAYIR!

Pokemon çetesine gece saat 02.00’de bile eşlik ediyorsan, bu ipuçlarına kesinlikle ihtiyacın var: Uzmanlar, telefon ışığına maruz kalmanın ve zihinsel meşguliyetin, her gece yedi ilâ dokuz saat uyuyamamana neden olabileceğini söylüyor. Sen en iyisi oyunu (ve elektronik cihazları) kapat; Charizard sabah da orada olacak.

yasam

Perdeleri 07.00’de aç.

Uyanır uyanmaz güneş ışığı almak, beynindeki biyolojik saate güçlü bir uyanma sinyali göndererek uyku sersemliğini azaltıyor. Bir gün ışığı lambası da havanın kasvetli olduğu günlerde işini görebilir. Cihazın yaydığı aydınlıktan (60 santimlik bir mesafeden) 20-30 dakikalığına yararlanabilirsin. Beurer TL 40 Gün Işığı Lambası’nı (t306,80; beurershop.com) dene.

Soğuk duş ile canlan.

Duştan çıkmadan evvel iki dakika boyunca cildine soğuk su tut. Ağzından birkaç küfür kaçsa da, araştırmalar soğuğun miskin zihni canlandırdığını gösteriyor. Eğer tüm bedenini soğuk su ile tanıştırmaktan korkuyorsan, sadece yüzünü soğuk suyla yıkayarak işe başlayabilirsin.

Kahkaha at. Sevdiğin bir komedyenin şovuna ya da vizyona giren komedi filmine bir bilet al. Kahkaha atmak, kan akışını 15 dakika içinde hızlandırır. Böylece uyuşuk ruh hâline elveda diyebilirsin.

KafeiniSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


karbonhidrat ile değiştir. Bir fincan daha kahveye değil, kahvaltıya ihtiyacın var. Beslenme Uzmanı Keri Glassman, “Kan şekerini kontrol altında tutmak için karbonhidrat ve life ihtiyaç duyduğunu, protein ve sağlıklı yağların da seni tok tutacağını belirtiyor. Bir dilim tam buğday ekmeğine avokado sürüp, yumurta ile birlikte yiyebilirsin.

Kedi videoları izle.

Indiana Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yapılan bir çalışma, internetin en ünlü kedilerinden olan Lil Bub’ın fanlarını onaylar nitelikte: Saçma sapan şeyler yapan kedileri izlemek pozitif duyguları arttırıyor.

Sakız çiğne.

Sakız çiğnemek uyanık kalmana yardım edebilir. Hem şeker krizi yaşamadan.

Yapılan çalışmalarda, sakız çiğneyenlerin daha hızlı tepkiler verdiği, dikkatini daha iyi topladığı ve hatta ruh hâlinin daha iyi olduğu görülmüş. Çiğneme hareketi kan akışını ve beyne giden oksijeni arttırıyor. Bu yöntemi stratejik olarak kullan; zira bu süper gücün yalnızca yaklaşık 15 dakikalığına etkin oluyor.

Ejderha gibi nefes al.

Bu ritmik tekniğin, tepki verme hızını arttırdığı bulunmuş. Sandalyeye otur, karın kaslarını sık, karnını omurgana doğru iyice çekerek burnundan nefes ver. New York’taki Beflections Çenter for Conscious Living and Yoga’nm kurucusu Paula Tursi, “Karın kasların rahatladığında, içine biraz daha hava çekmek için minik bir vakum etkisi yaratır” diyor. Bunu 10 nefes tekrarla.

Tırnaklarım kırmızı renge boya.

Rochester Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, yakut ve acı biber rengini görmek bile geçici bir hız ve güç kazandırıyor. Teorimiz henüz laboratuvarda test edilmemiş olsa da, 10 tane kiraz renginde tırnak, yapılacaklar listende üzerini çizeceğin şeylerin sayısına eşit olabilir. Zoya Pepper’ı deneyebilirsin.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.