Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Kendi kendinize depresyonu yenmek için neler yapmalısınız?

Kendi kendinize depresyonu yenmek için neler yapmalısınız?Öncelikte diğer insanlarla etkileşim, büyük ölçüde sıkıntıları unutturuyor ve bu sıkıntıların insan üzerine olumsuz etkilerini azaltıyor. Bu yüzden depresyonun kişisel tedavisinde ilk adım olarak diğer insanlarla iletişim içinde bulunulmalı: bu süreçte kişi yainız kalmamaya özen göstermelidir. Bu bağlamda doktorların da depresyon tedavisinde etkisi yad-smmasa da kişinin kendi tedavisini kendisinin araması, tedavinin niteliğin; artırmakla beraber daha kalıcı sonuçlar oluşturuyor.

depresyonu yenmek

Dünyanın çoğu yerinde insanlar ilaç kullanarak ve psikiyatrik muayeneyle depresyonu yenmeye çalışıyorken bu tedavileri terk edince yine eski hallerine dönüyor ve kendilerini bu tedavilere muhtaç hissediyorlar. O halde, kendi kendinizi depresyonu aşağıdaki şekilde yenmeniz mümkün:Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


1. İnsanlarla, ailemizle, iş arkadaşlarımızla, yakın arkadaşlarımızla, komşularımızla sürekli ve olumlu bir etkileşim içinde bulunmalı, onlardan tedavi sürecinde yararlanılmalıdır.

2. Depresyonla ferdi tedavi sürecinde boşanmak, evi satmak gibi büyük kararlar verilmemelidir; çünkü bu gibi kararlar, depresyon sürecinde insanları düşündürmekte, sıkıntılarını artırmaktadır.

3. Kişi bu dönemde çeşitli konularda kendini suçlamayı azaltmalıdır.

4, Bu süreçte kişi olabildiğince sakin olmalı, çoğu şeye iyimser bakmalıdır.

5, Düzenli bir hayat oluşturulmalı. Düzenli hayat, çoğu insan tarafından sıkıcı düşünülmektedir; fakat düzensiz bir hayat, depresyonun nedenlerinden bir tanesidir. Bu bağlamda beslenme, spor yapma, uyuma gibi konularda kişi kendini ayarlamalı, bu etkinlikleri belli bir düzene sokmalıdır.

6, Kişi, hedeflerinin üzerine gitmeli, onlardan hiç bir zaman vazgeçmemelidir. Kişiyi büyük ölçüde hayata bağlayan şey. onun hedefleri ve geleceğe dair planlarıdır. Bu gibi şeyler hiç bir zaman imkânsız olarak düşünülmemeli aksine üzerine gidilmelidir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.