Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Kemik Erimesi Nedir? Kemik Erimesine Bitkisel Çözümler

Kemik Erimesi Nedir? Kemik Erimesine Bitkisel ÇözümlerOSTEOPOROZ (KEMİK ERİMESİ)

Kemik erimesi olarak da adlandırılan bu durum kemiklerin incelmesi, zayıflaması ve kırılması ile karakterize bir hastalıktır. 45Yaşından sonra kadınların birçoğunda osteoporoz görülür. Kemik dokusu sürekli değişen bir dokudur ve kan ile sürekli kalsiyum alışverişi içindedir.

Osteoporoz kronik sırt ağrısına, boy kısalmasına, akşamları bacak kramplarına, eklem ağrılarına, diş kaybına ve dişeti problemlerine yol açar.

Osteoporoz Rahatsızlığına Yönelik Çorba Tarifi

Birtülbentin içine bol miktarda balık kılçığı koyup ucunu düğümleyin. İçini su ile doldurduğunuz bir tencereye içi kılçık dolu tülbenti atın ve 30 dakika boyunca kaynatın.

Bir miktar lahana, karahindiba, marul, maydanoz ve semizotu ekleyin. Yeşillikler yumuşayıncaya kadar kısık ateşte kaynatın.

Karışıma tuz ve biber ekleyin. Servis yapmadan önce balık kılçıklarıyla dolu tülbenti tencerenin içinden çıkarın. Avokado dilimleri ve karabiber ile bu bitki çorbasını servis yapabilirsiniz.

Çorba içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller: bol miktarda kalsiyum, magnezyum, boron, betakaroten, C vitamini ile bir miktar D vitamini, florür ve silikon da ihtiva etmektedir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Osteoporoz Rahatsızlığına Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 tatlı kaşığı kadar maydanoz 1 bardak suda kaynatılıp, sabahları aç karnına içilirse vücuda fayda verir.

Maydanoz suyunun çiğden sıkılıp limon ve su eklenerek sabahları aç karna içilmesi tavsiye edilir.

Glikozamin, omega3, sedir yağı, çam yağı kullanılarak kemik erimesine fayda sağlanabilir.

Osteoporoz İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Apatit ve turkuaz (firuze). Vücutta kalsiyum dengesini sağlayan parati-roit bezi boğazda tiroit bezinin hemen arkasında bulunur. Bu nedenle 5. Şakra yani boğaz şakrasının renkleri olan mavi tonlardaki renkler ve okaliptüs, adaçayı kokuları bu şakranın açılması için kullanabileceğiniz kokulardır.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + soyalı zerdeçöp + vitamin d + omega 3 + magnezyum yağı + reishi masaj yağı + glikozamin bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.