Anasayfa / Beslenme / Kansızlık İçin Şifalı Yemek Tarifi – Isırgan Otu Yemeği Malzemeler

Kansızlık İçin Şifalı Yemek Tarifi – Isırgan Otu Yemeği MalzemelerKansızlık İçin Şifalı Yemek Tarifi – Isırgan Otu Yemeği Malzemeler

1 kilogr ısırgan otu

2 adet soğan

8 diş sarımsak

4 yemek kaşığı zeytinyağı

1 adet defneyaprağı O 1 parça zencefil O 12-15 adet kakule O 2 yemek kaşığı bulgur

Malzemelerin İçeriğindeki Vitamin ve Mineraller

Soğan: A, B ve bol miktarda C vitamini, fosfor, iyot ve kükürt gibi vücuda çok faydalı maddelerin yanı sıra, antibiyotik vazifesi gören esanslar ve hazım artırıcı fermentler.

Sarımsak: A, B ve bol miktarda C vitamini ile grip virüslerinin vücutta çoğalmasını engelleyen allicine ve alin, iyot, kükürt.

Zeytinyağı: Uçucu yağlar, fenol bileşikleri, nişasta, kalsiyum ve bol miktarda C vitamini.

Zencefil: B6 vitamini, magnezyum, potasyum, mangan ve bakır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Isırgan: içeriğinde bağırsak, karaciğer, pankreas ve safra kesesi salgılarını uyaran sekretin isimli bir madde vardır. Potasyum tuzları, demir, organik asitler-formik asit, histamin, asetilkolin vE vitamin c.

Bulgur: Folik asit, b ve bl vitamini, çinko, magnezyum, krom ve potasyum.

Yapılışı

1. Zeytinyağında sotelenen soğan ve sarımsakların içine doğranmış ısırgan otları ve baharatları ilave edilip, 8-10 tur sote yapılır.

2. Üzerine bulgur eklenip, 1,5 su bardağı et suyu ilave edilir.

3. 8-10 dakika pişirilen yemek sıcak olarak servise sunulur.

Not: Bu yemek aynı tarzda kıymalı da yapılabilir. Sütlü yapılırken 1 bardak et suyu yerine pişmesine yakın 1 bardak süt katılır.

Şifası

Isırgan otu, vücuttaki fazla ödem ve iltihabın atılmasına yardımcı olur. Demir eksikliği ve kansızlık için tavsiye edilir, içeriğinde bulunan etkin maddeler nedeniyle şeker hastalığından romatizmaya ve kanserin tüm türevlerinde kullanımı önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.