Kanın Bileşimi ve Oluşumu

Sağlık ve Hastalık Bilgileri


Kanın Bileşimi ve Oluşumu

insan vücudundaki kan oluşumu, sağlık sorunlarıyla yakından ilgilidir. Bazı besinler bünyemize zarar vererek, asitli, sağlıksız kana dolayısıyla birçok hastalığa neden olurken, bazı besinler de iyileşmemizi ve sağlıklı kan oluşumunu sağlar. Kanın bileşiminde alyuvarlar ve akyuvarlar bulunur. Kusursuz bir kan için gerekli olan en önemli madde, protein ya da mineraller değildir. İnsan kanı için gerekli olan asıl madde, karbonhidratın en gelişmiş şekli olan ve kimyasal olarak “glikoz” veya “früktoz” diye adlandırılan şekerdir. Bu şeker, olgun meyvelerde, salata ve sebzelerde bulunur. Patoloji bilimi, hastalık sırasında kanın bileşiminde bulunan akyuvarların çoğaldığını ileri sürerken, fizyoloji bilimi de akyuvarların sindirim esnasında vücutta çoğaldıklarını ve bunların protein ağırlıklı besinlerden ileri geldiğini belirtiyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Fizyolojik kimya ve mineral teorisinin kurucusu hensel, “yaşam” adlı kitabında şu ifadelere yer veriyor: “demir, kanımızda kimyasal olarak gizlidir. Kanımızda bulunan protein, şeker ve demir oksitten oluşan bir bileşiktir ancak ne şeker ne de demir, normal kimyasal testlerle saptanamadı-ğı için fark edilmiyor. Testin tam anlamıyla yapılabilmesi için önce kandaki proteinin yanması gerekir.”

Kanda bulunan fazla asit, bir hastalık belirtisidir. Buna göre, karma beslenen bir insanın midesini her gün et, karbonhidrat ve şekerlemeyle doldurduğunu, üstelik hepsini aynı öğünlerde tükettiğini varsayarsak, kanında fazla aside rastlanmasına hiç şaşmamak gerekir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.