Anasayfa / Kadın Sağlığı / Kadınlara mutluluk aşısı

Kadınlara mutluluk aşısıPRP denilince aklınıza 10 yaş gençleşme geliyor değil mi? Peki bu plazmaların yüzünüze değil de genital bölgenize uygulandığını bir düşünün… Cerrahi gerektirmeyen bu yeni uygulamayla vajinal ve klitoral gençleşme sağlanıyor.

Yaklaşık yıldır estetik dünyasında % kullanılan PRP yani trombositten JL zengin plazma yöntemi, gençlik vadeden uygulamaların başında geliyor. Şimdi bu prosedür, kadın orgazm sistemini harekete geçirmek, vajinal ve klitoral gençleştirmeyi uyarmak için her kadının kendi vücudundaki büyüme faktörlerini kullanarak uygulanıyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sinan Akyürek, özellikle ülkemizde cinsel sağlık konusunda kadınların konuşmaktan bile çekindiğini söylerken, bazı istatistiklerden bahsediyor: “Araştırmalara göre kadınların yüzde 30-50’si cinsel hayatlarında sorun yaşıyor. Bu sorunlar maalesef yaş gençleştikçe daha yüksek oranlara çıkabiliyor. İşin diğer yönü şu ki söz konusu rakamlar sadece bu durumdan rahatsız olup, dile getiren kadınları ifade ediyor. Bir kadın cinsel hayatında mutlu olmadığı halde bunu büyük bir sorun olarak düşünmüyor ise bu istatistiklere dahil edilemiyor. Dolayısıyla cinsel memnuniyetsizliklerini tolere eden kadınlar da dahil edildiğinde, gerçek oran yüzde 50’den fazla olacaktır.”

Cinsel hayatlarında tatmin olmayan kadınlara önerilen tedavi seçenekleri vajinal östrojen, topikal testosteron veya psikoterapi oluyor. Erkek cinsel sağlık sorunları için 20’nin üzerinde FDA onaylı ilaç ve takviye ürünü, penis implantları gibi yöntemler kullanılırken kadınlara yönelik bir uygulama için bunca çeşitlilikten bahsedilemiyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Peki yenilikler var mı? Son yıllarda kandan elde edilen büyüme faktörleri klasik tıbbi kullanımda eklem içi uygulamalar gibi dokuyu onarmaya yönelik kullanılırken, yüzü yeniden canlandırmak için de tercih ediliyor. Biyopsi çalışmaları, trombositten zengin plazma (PRP) enjekte edildiğinde kök hücrelerin çoğaldığını ve yeni, daha genç dokuyu geliştirdiğini gösteriyor. PRP, yüz derisini ve vücuttaki başka dokuları yeniden yapılandırdığı şekilde, vajinada da sağlıklı dokuyu yeniden üretiyor. Böylece, aynı teknolojiyi kullanan estetik uygulamalar kök hücrelerin sağlıklı vajinal dokuları büyütmesi için PRP’yi kullanarak genital bölgenin dokusunu tazeliyor.

Büyüme faktörleri klitorise enjekte ediliyor

Bu uygulama öncesinde kişinin vajinasına ve koluna uyuşturucu bir krem uygulanıyor. Daha sonra koldaki bir damardan sıradan bir kan testi için nasıl kan alınıyorsa, aynı şekilde kan alınıyor. Özel bir santrifüj ve ayrıştırıcı ile trombosit bakımından oldukça zengin plazma ile büyüme faktörleri izole ediliyor. Bütün işlem yaklaşık 10 dakika sürüyor. Büyüme faktörleri çok ince bir iğne kullanarak klitorise, üst vajinaya cinsel yanıt için de O noktası adı verilen önemli bir alana enjekte ediliyor. Bu bölgeler anestezik krem ile uyuşturulduğundan çok az hissediliyor veya hiç hissedilmiyor. Kan dolaşımından diğer dokulara herhangi bir yaralanma veya başka sebeplerle geçen trombositler en az yedi farklı büyüme faktörü salacak şekilde tetiklenerek kök hücrelerin aktive olmasını ve yeni doku üretmesine neden oluyor. Yaptıran kişi büyüme faktörleri dokuyu yenilemeye ve cinsel tepkiyi arttırmaya başladıkça bu uygulamanın etkilerini yaşamaya başlıyor.

Genital bölge rejenerasyonuyla şu etkiler hedefleniyor:

  • Klitoral uyarıyla daha fazla uyarılma
  • Vulvada (vajinanın dudakları) daha genç ve pürüzsüz cilt yapısı
  • Sıkı introitus (vajinal açılım)
  • Daha güçlü ve sık orgazm
  • Artmış cinsel istek
  • Artan vajinal orgazm yeteneği
  • Disparonisi (ağrılı cinsel ilişki) olanlarda ağrının azalması
  • Doğal kayganlaşmada artış
  • İdrar kaçırmada azalmaCevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*