Anasayfa / Makaleler / Kadın Olmanın da Ötesinde Önce İnsan Olmak Var!

Kadın Olmanın da Ötesinde Önce İnsan Olmak Var!İnsan olmanın doğasında da duygular ve hisler var. Hislerimizi hissizleştirdikçe, duygularımızı ifade etmedikçe aslında insan olmaktan çıkıyoruz.

Hislerimize, bizi korumak için yerleştirilmiş bir uyarı sistemi olarak bakacak olursak, anti depresanlar ya da bağımlılıklarla bu sistemi dondurduğumuzu fark edebiliriz. Hislerimizi hissetmediğimizde, bu hisleri içinde barındıran duyguları da tutmuş oluyoruz. Ve tuttuğumuz sıkışmış duygusal enerjiyle hastalıklara davetiye gönderiyoruz.

kadin-olmakSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Pek çok danışanım ilk geldiğinde bedeninin farkındalığında değildir. Otomatik pilota bağlamış gibi yaşadıklarından bahsederken en ufak bir duygu kırıntısı görmediğim çok olmuştur. Sesinin tonu bazen alçalır, bazen yükselir, bazen aynı ritimde akar; bedeni adeta edilgenleşmişti. Duygular çok derinlere gömülmüştür. Yok gibidirler. “Ne hissediyorsun?” diye sorduğumda, bedenindeki hisleri tarif etmek yerine zihnindeki düşünceleri söyler. O kadar çok zihin olmuştur ki kişi, kalbini çoktan unutmuştur. Kalbi kapatan, sevmeye engel olan duvarları aşmak, kalbi açmak, yeniden hisseden insan olmak ön koşuldur. Ancak, hissedebildiğimiz duygularımızdan özgürleşebiliriz. Kötü hissettiren şey kötüdür hipnozundan uyanmak için kötü hissettiren şey ne ise ondan kaçmak yerine, onu dibine kadar yaşamak çözümdür. Hissin içine girmek, duygunun dibine vurmak, duyguyu iyice yaşayıp tüketmek ve yeniden doğmak doğalımıza dönmek demektir. Bunun için de beden farkındalığımızı geliştirmeli, hislerimize odaklanmalıyız. İhtiyaç olan sadece yüzleşme cesareti, değişim kararlılığı ve yük yaratan her türlü duygudan özgürleşme isteğidir.

Şimdiden hayırlı olsun yeniden İNSAN olmak.

KADIN Olmak!
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*