Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / İshal, hazım yollarındaki bir hastalığın habercisidir

İshal, hazım yollarındaki bir hastalığın habercisidirİSHAL

İshal, hazım yollarındaki bir hastalığın habercisidir. Sık sık sulu dışkılarına meydana gelir, ishal ve kabızlığın birbiri ardınca sık sık görülmesi kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. İshal durumunda ayva, kestane, muşmula, muz, nar, karadut ve elma gibi besinler daha sık tüketilmelidir.

İshalin nedenleri arasında; yiyeceklerin bozuk olması, veya yiyecek çeşitlerinin değişikliği, üşütme, isteri, bağırsak hastalıkları, kolera, dizanteri, tifo, nefrit, kalp, karaciğer veya akciğer hastalıkları sayılabilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bu nedenle kısa sürede geçmeyen ishallerde mutlaka doktora başvurmak gerekir. Neden ne olursa olsun tedavinin ilk şartı sıkı bir perhizdir. Hastanın açık çay, maden suyu, yoğurt, pirinç çorbası, patates püresi, şeftali, muz ve elma gibi gıdalarla beslenmesi tavsiye edilir.

Adaçayı, papatya, nane, kekik, palamut kabuğu, mersin yaprağı ve meyvesi ile böğürtlen yaprağı, asma yaprağı ve altınbaş otu çaylarının tüketilmesi önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.