Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / İdrar Yolları Enfeksiyonları

İdrar Yolları EnfeksiyonlarıİDRAR YOLLARI ENFEKSİYONLARI

idrar yolları böbrekler, mesane ve üretradan (idrar kanalı) oluşmaktadır. Mesane balon şeklinde bir organ olup idrarı depolama görevi vardır. Böbrekler ise iki adet fasulye şeklinde organ olup yukarı sırt bölgesinde yer almaktadırlar. Böbrekler kandan artık maddeleri temizleyerek idrar içinde vücuttan atılmasının sağlarlar.

İdrarda yüksek miktarda bakteri (mikrop) bulunması durumunda üri-ner sistem enfeksiyonu gelişir. Bu tür sorunlardan kurtulmak için standart olarak bazı doğal yollar izlenmelidir.

İdrar yolları şikâyeti olanların dikkat etmesi gerekenler:

Günde 8 bardak su içmek.

Baskı hissedildiğinde zaman idrarı tutmamak.

Duş almak.

İdrar bölgesini temiz tutmak.

Sürekli olarak idrar yolları enfeksiyonu yaşayanların dikkat etmesi gerekenler

Banyo yapmak yerine duş almak.

Cinsel birleşmeden önce ya da sonra bir bardak su içmek.

Cinsel birleşmeden sonra 15 dakika içinde idrar yapmak.

Kasık bölgesini daima sıcak tutmalı, rüzgardan korumalıdır.

İdrar Yolları Enfeksiyonları Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 bardak kaynar suya, 4-10 gr andız otu kökü konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 10 gr hatmi çiçeği konulur. 10 dakika bekletilip, balla tatlandırılarak, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 10 gr civanperçemi konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 litre kaynamış suyun içine 1 demet maydanoz saplarıyla birlikte konulur. 5 dakika daha birlikte kaynatılan kürden, soğuduktan sonra günde 3 bardak içilmesi önerilir.

1 bardak kaynar suya, 2 gr taze veya kuru kiraz sapı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

A)    İdrarını Tutamayanlara Yönelik Formüller

idrarını tutamayan veya idrarında kan olan hastalar için şöyle bir reçete önerilir: palamut ağacı yaprağı, çiçeği ve kabuğu eşit miktarda ufalanarak karıştırılır. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı miktarında 1 su bardağı kaynar suda 15-20 dakika demlenerek süzülüp günde 3 defa birer su bardağı yemeklerden 30 dakika önce birer su bardağı içilmeye devam edildiğinde kısa sürede idrar tutamayan veya idrarından kan olan hastalıklar giderilir.

İdrarını tutamayan hastalar için, yumurta akının kumaş üzerine sürülerek yakı gibi bel kısmına bir süre sarılması tavsiye edilir.

Bin bir delik otu ve civanperçemini eşit miktarda alıp demleyerek çay gibi içilmelidir.

Keçi yağı ile alanında uzman kişilere omurgaya masaj yaptırılması önerilir.

B)    İdrar Tutukluğuna Yönelik Kozmik Yaşam Merkezi’nden ÖnerilerSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


idrar tutukluğunda, arpa kaynatılarak suyu eşit miktarda salatalık suyu ve pekmezle karıştırılarak günde 5-6 defa yemeklerden 20 dakika önce yarımşar su bardağı bir hafta boyunca içilmesi önerilir.

İdrar tutukluluğunda veya idrar damla damla geldiğinde,30 gr kavun çekirdeği makinede öğütülerek 1 su bardağı sütte kaynama derecesine gelince ocaktan alınır. Elde edilen karışımdan günde 3 defa birer çay bardağı yemeklerden 10 dakika önce birkaç gün boyunca içildiğinde idrar akması normale döner.

İdrar tutukluğunda, günde birkaç def tatlı kabak, çiğ olarak yenilir veya sıkılarak öz suyundan günde birkaç çay bardağı yemeklerden 20 da ki ka önce 4-5 gün boyunca içilmeye devam edilir.

idrar tutukluğunda, böbrek ve mesane de taş olduğunda, yoğurt otu çay gibi demlenerek günde 2-3 defa yemeklerden 10 dakika önce birer su bardağı içilmesi bir süre devam edilir.

lOOgr taze maydanozun üstüne 1 litre kaynatılmış su dökülmeli. 2Saat bekletildikten sonra her gün 100 gr bu sıvıdan içilmelidir. 10-14 Günde iyileşme gerçekleşecektir.

Çilek yaprağı 1 gr, ısırgan yaprağı 2 gr, huş ağacı yaprağı 2 gr, keten tohumu 5 gr bu bitkilerden belirtilen oranla karışım yapılarak karışımdan bir yemek kaşığı alıp üstüne 300ml kaynatılmış su ilave edilmelidir. Bir süre bekletildikten sonra her gün 3-4 defa yemeklerden önce bir su bardağının 1/2 – 1/3’ünü içmeliyiz.

İdrarını Yolu Rahatsızlıklarında Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Zümrüt. Sandal ağacı ve ıhlamur kokularıyla sarı turuncu tonlarındaki objeleri bulunduğunuz mekanlarda kullanarak bedeninizi idrar yolları rahatsızlıklarına karşı rahatlatabilirsiniz.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + kişniş + zencefil + yoğurt otu ekstraktı + omega 3 +pholicaps + şevketi bostan ekstraktı + reishi masaj kremi bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.

İdrar Tutukluğu

Alfa alfa + zencefil + pholicaps ısırgan tablet + Sibirya çam fıstığı yağı + karabaş otu + yoğurt otu ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, önerilir.

İdrar Yanması

Alfa alfa + zencefil + ısrgan ekstraktı + zeytin yaprağı ekstraktı + sarımsak ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.