Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Holistik Tıp ve Estetik

Holistik Tıp ve EstetikHOLİSTİK TIP (TAMAMLAYICI TIP) VE ESTETİK

Tamamlayıcı tıp uzmanları, kırışıklıklar, sarkmalar, lekelenmeler gibi yaşlanma belirtilerindeki artışın genelde enerji dengesizliğinin, tıkanıklığının, organlarımızın optimum seviyede çalışmasının engellemesinden kaynaklandığını savunmaktalar. Onlan büyük oranda destekliyorum, ancak yaş almanın ve yerçekiminin çevresel faktörlerin etkileri de tartışılmaz bir gerçek.

Holistik Tıp ve Estetik

Bedenimiz, ruhumuzun aynadaki yansıması gibidir. Yüz, bu yansımanın en kuvvetli olduğu yerdir.

“Gözünün feri kaçtı”, “yüzün solgun”, “seni üzen nedir?” deriz. İşte budur aslında tam da anlatmak istediğimiz.

Batılı toplumlarda giderek rağbet gören, Uzakdoğu kökenli alternatif tıp tedavileri şimdilerde estetik tedavilerde tamamlayıcı bir başan sağlamaya doğru yol alıyor. Tamamlayıcı tıp alanlan içinde akupunktur, bitkisel tıp, homeopati, meditasyon, bio-enerjetik terapiler tamamalayıcı tıp alanına giren uygulamalardan. Akupunkturla sağlanan zindeliği ve iyilik halini örneklemek gerekirse;Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ağacın kökleri iyi olursa, dallar ve yapraklan da iyi olur. Aynı kökler ve dallar gibi insanda enerjinin aktığı kanallar mevcut. Enerji kanallan açık ve canlı olursa kişinin içsel enerjisi de yüksek olur. Bu sadece yüze değil aslında tüm bedene yansır.

Yüzümüz sadece kozmetik açıdan bakılamayacak kadar önemli. Yüz, bedenin aynasıdır. Çünkü buradaki problemler bize ruhumuz/iç enerjimiz hakkında çok önemli ipuçları verir. En önemlisi problemi çok daha ileri boyutlara varmadan bulup çözmemize yardıma olur.

Depresyonda iseniz, uzun zaman sonra yüzünüz kırışır, uyku uyuyamadıkça göz çevresi siyah bir renk alır, vs. Bunları kapatmak sadece problemi maskeler ve daha büyümesine neden olur. Bu yüzden holistik üpta (bütünsel tip) kişi aynı anda iç ve dış alanlarda tedavi edilir. Beden, duygu ve düşünce enerji alanlarında yapılan tedaviler kalıcı ve kişiyi mutlu hissettiren sonuçlar verir.

Ruhumuz genç olursa bedenimiz kolay yaşlanmaz. Bu denge sağlandıkça kişi sadece güzelleşmez, aynı zamanda zindeleşir ve gençleşir de. Enerji ne kadar iyi akarsa beden kendini o kadar iyi yeniler, hastalıkların oluşmasını da engeller.

Holistik üp uygulamalarında fayda sağladığımızda yorgun yüzümüz dinlenir ve zindeleşir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.