Her Gün Aynı Yemekleri Yemek

Beslenme


ÖĞLE MOLASI

İçine öğle yemeğini koyduğun plastik kapların boyutlarını büyütmeye ne dersin? American Journal of Clinical Nutrition’öa yayımlanan bir araştırmada, günlük kalori hakkının yarısını öğle yemeklerinden alan ve sadece yüzde 20’sini akşam yemeklerinden alan kişiler, 12 hafta sonunda yaklaşık altı kilo kaybetmiş. O zaman yemeklerini akşamdan bolca hazırla, lezzete doymayı ise öğle molana sakla!

Her Gün Aynı Yemekleri Yemekten… Bahsedelim mi?Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Kilo vermeye nasıl yardımcı oluyor? Neyiyeceğini biliyor olman,yemekyeme denkleminden duyguları çıkarıyorveböylece durupdururkenabur cubur yemeye başlamıyorsun. Ayrıca kilonu koruman konusunda da yardımcı oluyor. Birplana bağlı kalan insanlar, kilo koruma konusunda diğerlerine göre 1,5 kat daha başarılı.

Tamam ama ya sıkılırsam?

Evet haklısın, uzun dönemde her gün aynı şeyleri yemekgerçekten sıkıcı olabilir. Ancak diyet programında sağlıklı değişimler yapabilirsin. Bu da vücudunun yağlanmasını önlemeye yardımcı oluyor.

Dengeyi nasıl bulabilirim?

Yemeklerini değiştirme ama malzemeleri konusunda esnekol. Diyelim ki kahvaltıda omlet yemeyi seviyorsun. Omletine bir | gün brokoli ekle, başka birgün ise domates. Eğeröğleiçin yanına salata alıyorsan, yeşillikleri her gün farklı bir proteinle (peynir, baklagil, ton balığı, tavuk gibi) karıştır. Sonuç? Kilo kaybı ve lezzet.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.