Anasayfa / Bilgi / Her Evin Doğal İlacı Sirke

Her Evin Doğal İlacı SirkeSirke, çok kez Hz. Peygamberin (s.a.v.) övgüsüne liıazhar olmuş nimetlerden biri. Keşfedildiği günden bu yana hikmetlerle dolu yapısı ve güçlü etkisi ile deva kaynağı olagelmiştir. Mikropları öldürmüş, hastalıkları iyi etmiş, saçı ve cildi güzelleştirmiş, evlere bereket getirmiş, hatta dağları delmiştir.

Hz. Peygamber (s.a.v.) sirke ile ilgili şunları buyurmuştur:

Hz. Cabir (r.a.) anlatıyor: “Rasülullah ( s.a.v.) ailesine katık sormuştu. ‘Yanımızda sirkeden başka bir şey yok!’ dediler. Aleyhissalatü vesselam onu istedi ve gelince yedi hem de: ‘Sirke ne iyi katık! Sirke ne iyi katık! Sirke ne güzel katıktır!’ buyurdu!’** Aynı hadis Hz. Aişe (r.a.) validemizden de şu şekilde rivayet edilmiştir: “Rasülullah s.a.v. şöyle buyurdular: Sirke ne güzel katıktır”

sirkeSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ümmü Sad’dan (r.a.) şöyle nakledilmiştir: “Bir kere ben Âişe r.a. yanında iken Rasülullah s.a.v. onun yanına girdi ve ‘Öğle yemeği olarak bir şey var mı?’ diye sordu. Âişe ise ‘Yanımızda ekmek, kuru hurma ve sirke var’ dedi. Bunun üzerine Rasülullah s.a.v. ‘Sirke ne güzel katıktır. Allah’ım sirkeyi bereketlendir. Çünkü sirke benden önceki peygamberlerin katığı idi. İçinde sirke bulunan bir ev fakirleşmez’ buyurdu!’

Şirke ile ilgili benzer manalarda başka hadis-i şerifler de mevcuttur. Ancak son hadis-i şerifteki “İçinde sirke bulunan bir ev fakirleşmez” ifadesini muhaddisler bir dua olarak değerlendirmişler ve bunun evde sirke bulundurmakla zengin olmak arasında bir bağ oluşturmadığını özellikle vurgulamışlardır. Sirkenin, süt, bal, et vb gıdalara bir alternatif değil, kendi başına bağımsız ele alınması gereken yararı tartışmasız bir içecek ve yemeklere katık olduğunu belirtmişlerdir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.