Anasayfa / Beslenme / Her Derde Deva C Vitamini

Her Derde Deva C VitaminiÖyle bir vitamin düşünün ki… Bağışıklık sistemini destekliyor, serbest radikallerle savaşıyor, kötü kolesterolü düşürüyor, göz sağlığını koruyor. Peki, vücudun birçok sistemine faydası dokunan C vitamininin az bilinen özellikleriyle tanışmaya ne dersiniz?

C Vitamini

EGZERSİZ KAPASİTESİNİ ARTIRIYOR

Son dönemde yapılan araştırmalar, C vitamininin kalbin atım hızını azalttığım ortaya koyuyor. Yoğun olarak egzersiz yapmayanların vücudu, egzersiz yapanlarınkine oranla daha ağır çalışıyor. Bu da efor seviyesinde düşüşe yol açıyor. Oysa suda çözünen vitaminler grubunda yer alan C vitamini takviyesi almak, uzun süre egzersiz yapılsa da kalp ritminin normal seviyede kalmasına yardımcı oluyor.

YORGUNLUGU ONLUYORSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


C vitamini seviyesi ile yorgunluk arasındaki ilişkiyi biliyor musunuz? Yapılan bir araştırmada, bir grup çalışana C vitamini takviyesi verilerek gözleme başlandı. İlk iki saat ve sonrasında grubun normalden daha az yorgunluk hissettiği belirlendi. Bunu iş değil de spor yaşamınıza adapte edelim… Egzersiz yapmanın önemli bir yorgunluk kaynağı olduğu konusunda hemfikiriz, değil mi? O halde daha fazla C vitamini alarak koşu bandı üzerinde geçirdiğiniz süreyi uzatabilir, böylece hem sağlıklı hem de fit bir vücuda merhaba diyebilirsiniz.

YAĞ YAKIMINAYARDIM EDİYOR

Amerika’da yapılan bir araştırmada, hem düşük yağ oranlı diyet yapan hem de herhangi bir diyet yapmayan iki farklı gruba C vitamini takviyesi verildi. Bir süre sonra düşük yağ oranlı diyet yapan grup ile diğer grubun kaybettiği yağ oranı arasında çok az bir fark olduğu görüldü. Bu nasıl mı oldu? Çünkü vücuttaki yağ depolarının boşaltılmasına yardımcı olan C vitamini, yağı enerjiye dönüştüren karnitin maddesinin oluşumunu da destekliyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.