Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Hastalık ve Sağlığı Meydana Getiren Sebepler

Hastalık ve Sağlığı Meydana Getiren SebeplerHastalık ve Sağlığı Meydana Getiren Sebepler

Hastalık ve sağlık; maddi, fail, suri ve tamamlayıcı olmak üzere dört farklı sebepten meydana gelir. Kan, safra, balgam ve sevda gibi “maddi” sebepler birinci sebeplerdir, ikinci sınıf “fail” sebepler; yiyecek ve içeceklerden meydana gelir. Hava ve içinde bulunan yabancı buharlar, dumanlar, gazlar, bunların vücutta toplanmaları, iklimler, şehirler, oturulacak evler, erkeklik, dişilik gibi etkenler hastalığa tesir eden fail sebeplerdir. Bir organın boyutlarının büyük veya küçük olması gibi üçüncü sınıf etkenler yani “suri” sebeplerdir. “Tamamlayıcı” sebepler ise, kan, balgam, safra, sevda ve azaların işlevlerine mahsus olan hâllerdir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


En önemli kronik hastalık sebepleri; fiziksel egzersiz eksikliği, yüksek kan basıncı, yüksek kolesterol, şişmanlık, sigara ve alkol kullanımı, hiddet ve korku, yüksek ateş, aşırı sinir ve stres, beng tohumu kullanmak, karın soğuğuna temas etmek, aşırı aç kalmak, aşırı tok olmak, ter yollarının iyice tutulması, çok hareket etmek ve aşırı hareketsiz kalmaktır.

Vücudumuzu etkisi altına alan hastalıklar, bazı belirtilerle kendisini gösterir. Örneğin, kilolu bir bedende oluşan yağlanmalar en büyük hastalık belirtisidir. Böyle bir insanın vücudunda sıcaklık etkili olur. Bu da hararetlenmelere sebebiyet verir. Vücudun çok kıllı olması, tenin renginin kara, kırmızı, sarı gibi renklerden oluşması hasta bir bedenin belirtisidir. Yüz rengi kırmızı ise kalp hastalığına, sarı ise karaciğer ya da safra kesesi hastalığına, kara ise dalak hastalığına işarettir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.