Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Hangi yaşta hangi bakım?

Hangi yaşta hangi bakım?Hangi yaşta hangi bakım?

Ben taze, genç ciltlerin makyaj yapmasından yana değilim. Çok iyi hatırlıyorum 16-17 yaşlarımdayken ablam kullanmam için ruj hediye etmişti mide bulandırdığını söyleyip sürmem ile silmem bir olmuştu, ben asla makyaj yapmam demiştim. 18 yaşından sonra her şey değişti tabi ki! Maalesef benim de genç yaşta takipçilerim var, bizi takip ediyorlar, sosyal medya iştah kabartıyor ve gençleri kozmetik alışverişine itiyor, onları anlayabiliyorum.

guzellik ipucuSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ne kadar kullanmayın desek bile karşı koyamıyorlar, en azından doğal içerikli ürünler kullanmalarını, cildi kapatacak, nefes aldırmayacak kozmetiklerden uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Ergenlik dönemindeki sivilceler rahatsız ediciyse dermotalog’a gitmelerini ve doğru bakım ürünleri kullanmalarını tavsiye ediyorum ve sivilcelere dokunmayın kızlar!

25 yaşından sonra her kadının gözaltları için doğru ürünü bulup gece ve gündüz kullanması gerektiğini düşünüyorum. Gözaltlarımız ve göz çevremiz hassas ince yapıda ve en çabuk kırışan bölgemiz olduğu için bu durumu ne kadar geciktirirsek o kadar mutlu oluruz.

Kuru göz altlarınız varsa 20 yaşından itibaren mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Hangi yaşta olursak olalım makyaj öncesi cildimizi iyi bir temizleyiciyle yıkamalı, nemlendirmeli ve en az 5 dakika bekleyip cilt makyajına başlamalıyız. Cildin nemlendiriciyi emmesine müsaade edelim ve sabah temizlik rutinimizi akşam yatmadan da yapmalıyız, biz uyuduğumuzda cildimiz kendini yeniliyor. Günümüzün kirli hava koşullarında buna destek vermemiz şart.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.