Hacamat Nedir?Hacamat

Bir hastalığın tedavisi için deri altından kan alma işlemine denilir. Organın çevresindeki kanı topladığından, kan almadan daha zayıf etkisi vardır. Baldırların hacamatı, bedenin başka yerlerinden yapılan hacamatlardan daha kuvvetlidir. Hacamat kameri ayların ortasında, güneşin doğmasından 3 saat sonra yaptırılır. Peygamber Efendimiz, hacamatı, o dönemde uygulanan en iyi tedavi metotları arasında saymıştır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ağrılara ve baş ağrısına karşı; baş, omuz, boyun damarları, kalça ve ayağın üstünden hacamat yaptırılır. Abdullah bin abbas’tan (ra) rivayet edilen hadis-i şeriflerinde buyururlar ki: “üç şeyde şifa vardır: bal şerbeti içmek, hacamat aleti ile kan aldırmak, ateşle dağlamak. Fakat ben ümmetimi başka çare bulunmadıkça ateşle dağlamaktan men ederim.” (Buhari tecri-i sarih: 1921)

Hacamat, belirli zamanlarda bölgesel olarak yapılan önemli bir eskimez şifa metodudur. Kozmik Beden Temizliği yine belirli zamanlarda fakat bedenin tamamına yönelik yapılan bir arınmadır. Hacamat ile uygulanan bölge temizlenirken, Kozmik Beden Temizliği tüm organların arınmasına ve gençleşmesine sebep olur.

Günümüzün hacamatı, bir nevi Kozmik Beden Temizliği’dir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.