Güzelliğe 5 Dakika Yeter

Makaleler


BAKİM YAPMAK İÇİN SAATLERCE GÜZELLİK SALONUNDA KALMAK SİZE GÖRE DEĞİLSE, SADECE BEŞ DAKİKANIZI ALACAK MİNİ TÜYOLARLA HER DAİM BAKIMLI VE GÜZEL GÖRÜNEBİLİRSİNİZ. İŞE SABAHTAN BAŞLAYALIM…

KALKAR KALKMAZ YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN

Neden mi? Gece siz uyurken ölü cilt hücreleri başınızı koyduğunuz o yastıkta birikiyor ve gece boyunca tekrar yüzünüze geçebiliyor. Dolayısıyla sabahları kalkar kalkmaz yüz yıkamak çok önemli. Sabah yüzünüzü yıkamanız sadece temizliğine yardımcı olmuyor, aynı zamanda cildinizi nemlendirici ve makyaj için de hazır hale getiriyor. Hatta üstüne bir tonik kullanmayı da unutmayın. Tonik kullanımı,  cildinizin pH seviyelerini sıfırlayarak, gün boyu karşılaşacağınız tahriş edicilere tepki verme olasılığını azaltıyor.

Bunu deneyin: YesTo akneİi ciltler için kömür anndırıcılı temizleyici, £59,90

SİZİ TÜM GÜN TAŞIYABİLECEK BİR YÜZE HÂZIRLIK YAPIN

Sabahları kahve keyfi yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz ama biraz limon takviyesi yapın. Bir bardak ılık (sıcak da olabilir) suyun içerisine limon sıkın ve için. Böylece karaciğeriniz harekete geçip, toksinleri atmaya başlıyor. Cildinizden toksinleri atarken korunmanıza ekstra önem vermelisiniz. I5’ten aşağı olmamak kaydıyla SPF’li bir nemlendirici uygulayın. İçerisine de ekstra detoks etkisi yapan serumlar ekleyebilirsiniz. Cildi hazırladıktan sonra makyajınızın da sizi yarı yolda bırakmaması için bir sabitleyici kullanabilirsiniz.

Bunu deneyin: Glam Glow GlowSetter makyaj sabitleyici sprey, £119

ÖĞLE MOLASINDA YÜZÜNÜZE IŞILTI KATACAK ŞEYLİK YİYİN

Öğlen yemeğini, yüzünüze biraz parıltı katabileceğiniz güzel bir mola olarak düşünün. Dermatolog Dr. Murad, su içeren besinlerin C, E ve K vitamininden zengin olanlarını tercih etmenizi öneriyor. Dolayısıyla tabağınıza turunçgiller, çilek, fıstık, tam tahıllı ve lifli besinleri eklemelisiniz. Bu arada bol bol su içmeyi unutmayın. Cildin nem seviyesi öğle saatlerine kadar düşmüş oluyor. Çantanızda her an size nem sağlayacak bir yüz spreyi barındırmanız faydanıza.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bunu deneyin: Caudaiie Eau De Beaute cep boyu yüz spreyi, t>60

ÖĞLEDEN SONRAKİ ÇÖKÜŞ SİZİ ETKİLEMESİN

Saat 16.00’dan sonra aynaya bakıp da “Ay ne zaman bu hale geldim, kimse de uyarmadı…” dediğiniz olmuştur mutlaka… Panik olmanıza gerek yok, bu hemen herkesin başına geliyor. Parlak bir ruj sikmek sizi saniyeler içinde canlandıracak. Hatta modunuzun da yükselmesini istiyorsanız sevdiğiniz parfümden bir-iki fıs sıkın.

Bunu deneyin; Christian Louboutin Hetaİissime Silky Satın lîkit ruj, t>375

SİZE ÖZEL İANYO SEANSIN! ATLAMAYIN

Uzun uzun banyo keyfi yapmak cildinize iyi gelebiliyor. Tabii içerisinde durduğunuz suyun çok sıcak olmaması gerekiyor. 32-35° C’de ılık bir banyo yapmak, hem gözenekleri açıyor hem de toksinleri terle atmanıza yardımcı oluyor. Hazır gözenekler açılmışken yüz maskesi uygularsanız cilt temizliğinde bir üst seviyeye ulaşabilirsiniz. Son olarak zihninizi sakinleştirmek ve vücudunuzu yatıştırmak için suya birkaç uçucu yağ eklemeyi unutmayın.

Bunu deneyin: L’Occitaine Lavande banyo köpüğü, t>93

MAKYAJINIZI VAKİT KAYBETMEDEN TEMİZLEYİN

Bahane bulmamanız gereken en önemli konulardan biri bu. Eve döndüğünüzde vakit kaybetmeden makyajınızı temizlemelisiniz. Düzenli yaptığınız zaman siyah noktaların, kızarıklıkların ve lekelerin oluşumunda azalma fark edebilirsiniz. Önce makyaj temizleyici bir yağ ile temizleyin, ardından temizleyici bir misel su veya tonikle üstünden geçin. Görev tamam! Bunu deneyin: Avene Fluîde Demâquî!fant üçü bir arada makyaj temizleyici, £57,50

SİZ UYUŞANIZ DA GÜZELLİK FERİLERİ UYUMUYOR…

Arı gibi sıkı çalışan güzellik ürünlerini seviyoruz. Böylece siz uyuşanız dahi onlar sizin yerinize bakım yapmaya devam ediyor. Siz mışıl mışıl uyurken cildinize gençlik ve tazelik katacak serumlardan birini uygulayın. Tıpkı yüz serumları gibi saçlar için de çalışan güzellik ajanları var. Akşam yatarken saçlara sürüyorsunuz ve sabah uyandığınızda sizi daha sağlıklı ve bakımlı saçlar bekliyor. Ne kadar kolay değil mi?

Bunu deneyin: Sephora açaî gece saç maskesi, t\4
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.