Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Gut’a Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Gut’a Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerGut (nikris)

Gut, kandaki ürik asit düzeylerinin yükselmesinden (ürik asit idrarda bulunan bir atık üründür) veya böbreklerdeki ürik asit tasfiyesinin azalmasından doğan bir hastalıktır.

Ürik asit kristalize olur ve eklemlerde çökelir. Bu çökelme ciddi ağrı nöbetlerine ve inflamasyona yol açar. Çoğu kez bu olay ayak başparmağı tabanında bulunan nispeten büyük eklemde cereyan eder. Ancak kollar, ayaklar, ellerde bulunan diğer eklemler de hastalıktan etkilenebilmekte-dir. El, ayak, parmaklar, dizler, el bilekleri ve dirseklerde şişkinlik ve ağrılar oluşur. Ispanak ve çilek kesinlikle yenmemelidir.

Gut’a Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 bardak kaynar suya, 10 gr taze rezene konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak suya, 4-6 gr kiraz sapı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak suya, 20 gr ince doğranmış şalgam konulur. 10 dakika kaynatılır, günde 3-4 bardak yemeklerden 1-2 saat sonra içilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


1 bardak suya, 10 gr inci kıyılmış maydanoz, 5-6 gr ebegümeci konulur. 5 dakika kaynatılıp, 10 dakika bekletilir. Günde 3-4 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 10 gr funda tohumu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 6-20 gr mısır püskülü konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak ve daha fazlası içilir.

Guta Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Yeşil akik. Yeşil rengi ve gül kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + yeşilçay ekstraktı + funda yaprağı ekstraktı + yoğurt otu eks-traktı + cardion + zencefil + şevketi bostan ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*