Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Güneş Lekelerine Yönelik Bitkisel Formüller

Güneş Lekelerine Yönelik Bitkisel FormüllerGüneş lekeleri ve yanıkları

Güneş yanığı güneşteki ultraviyo-le ışınlarından kaynaklanır ve altın sarısı sağlıklı bir tenden çok fazla maruz kalırsa, çok acılı ve zarar verici yanıklara kadar değişik şeylerde sebep olabilir. Çok fazla güneşte kalmanın cilt üzerinde yaşlandırıcı bir etkisi olmanın yanı sıra cilt kanserine de sebep olabilmektedir. En sağlıklı öneri öğlen saatlerinden önce ve sonra kısa sürelerde güneş banyosu yapmaktadır. Tuzlu su ve şiddetli rüzgârın da cildin çok daha hızlı yanmasına sebep olacağını unutmamalısınız. Gül suyu ve gliserin cildinizi nemlendirmenize yardımcı olacaktır fakat ısıyı azaltan bir koruma sağlamaz.

Güneş Lekelerine Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Banyo suyuna elma ya da lavanta sirkesinden 150 mİ ekleyin ciltteki batma hissini hafifletecektir aynı zamanda etkili bir antiseptiktir.

Banyo suyuna yeteri kadar papatya ekleyin veya kompleks olarak kullanın. Çocuklar için hafif bir çaydır veya bir bezi papatya çayıyla ıslatın boynun arka kısmına uygulanması şeklinde ateşlenmenin hafifletilmesinde oldukça etkilidir.

Ezilmiş çilek ve yayık ayranını karıştırarak rahatlatıcı bir maske olarak yüze uygulayabilirsiniz alerjiniz olmadığı sürece çilek yalnız başına da kızarıklığı ve kaşıntıyı giderecektir, yayık ayranda tahriş olmuş ciltler için lezzetli bir serinleticidir.

150 mİ sade yoğurt ile 2 yemek kaşığı gül suyuna karıştırın. Ağrıyan bölgeleri yatıştırıp rahatlatmak için uygulayın. 4’er yemek kaşığı gül suyu ve gliserin çocuk cildi için en iyi nemlendiricilerden biridir fakat yoğurt kadar iyileştirici değildir.

İyotlu Güneş Yanığı Kremi

6 yemek kaşığı zeytinyağı

3 yemek kaşığı elma sirkesi veya lavanta sirkesiSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


1/2 Çay kaşığı iyot

Malzemeleri bir şişenin içinde karıştırılıp çalkalayın ve gerektiğinde kullanın. Bu eski dönemlere ait reçete bir antiseptik ve tedavi edicidir.

Güneş Işınından Koruma Kremi

2 yemek kaşığı vazelin

4 yemek kaşığı susuz lanonin

1 yemek kaşığı ayçiçeği yağı

1 Yemek kaşığı buğday tohumu yağı

3 damla E vitamini yağı

3 damla A vitamini yağı

Kaynar suyun üzerindeki bir kâsenin içine vazelin ve lanolini koyun ve her ikisini de eriyene kadar ısıtın. Yağları ilave edin ve iyice çırpın, sonra ateşin üzerinden uzaklaştırın ve soğuyana kadar çırpmaya devam edin. Temiz bir kap içine koyun ve soğuyunca ağzını kapatın. Yanmış burunların, çenelerin, omuzların ve benzer yerlerin üzerine sürün. Bu ayrıca kemikleri diğerinden daha fazla güneş almaya meyilli olduğunu düşündüren sporcular içinde iyi bir kremdir.

Güneş banyosu sonrası canınız yanıyorsa bu reçete cildinizi koruyacak ve gece rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.2-4 Poşet aloevera çayı hazırlayın ve soğuk suyla dolu küvete dökün. Acıyı almak, iyileştirmek ve cildinizdeki nem kaybını önlemek için aloevera içinde ıslanın.

Susam yağı, ceviz yağı ve havuç yağı ile birlikte sabah – akşam cildinize uygulanmanız tavsiye edilir.

Güneş Leke ve Yanıklarına Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Turuncu Akik. Turuncu Rengi ve Hanımeli Kokusu Kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezinden Öneriler

Alfa alfa + spirulina + üzüm çekirdeği ekstraktı + kantaron yağı + güneş yağı + jobo kapsül + propolis ekstraktı + reishi cilt krem bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.