Anasayfa / Bilgi / Gerçek değişim bireyden gelir

Gerçek değişim bireyden gelirÖnce satış listelerini alt üst etti, şimdi dizi dünyasına tepeden giriş yaptı. Azra Kohen’in Fi’sinden bahsediyoruz. Biz keyifle izleyeduralım, o da amacını gerçekleştiriyor: İnsanlığı sisteme uyandırmak, değişimi başlatmak!

Azra Kohen, Fi, Çi, Pi üçlemesi ile birkaç yıl kitap listelerinin ilk sırasını kimselere kaptırmadı. Ardından Aeden geldi. Sırada yedi kitap daha var. Bugünlerde ise Fi’nin online yayınlanan dizisi gündemde… Epey ses getirecek gibi görünüyor. Azra Kohen’in kitaplarında çok ilgi çekici bir olay örgüsü var ama onun meselesi hikaye değil, içindeki başka detaylar. En çok üzerinde durduğu konuların başında sağlık geliyor, içtiğimiz su, yediğimiz gıda, uyuduğumuz uykunu kalitesi… Hepsini kendine dert ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve bildiklerini hikayelerin içine yediriyor. Azra Kohen’e sağlıkla yaşama bakış açısını ve kitabında değindiği tuzakları sorduk.

KİTAPLARINIZDA HİKAYEDEN ÖTE NE ANLATIYORSUNUZ?

Sadece olay örgüsüne takıldığınızda Can Manay Duru’yu elde edecek mi, Bilge’ye ne olacak gibi heyecanlar duyuluyor. Atlayarak ya da okuduğunu sanıp atlayarak okuyorsun. İkincide bilgileri görüp internette araştırıyorsun. Kalemle not almaya başlıyorsun. Gelişimsel anlamları olan cümlelere giriyorsun. Aslında üçüncü okumada tanışıyoruz okuyucuyla. Edebiyat yapmıyor dediklerinde, “50 sene sonra hayat karar verecek buna” demiştim. Edebiyat yapacağım diye kitap yazılır mı? Amaçlarımız yaşama hizmet etmeli. Bu kadar…

NİYE BU KADAR ÇOK OKUNUYOR KİTAPLARINIZ?’

Yaşama hizmet ediyor ve ihtiyaca cevap veriyorlar.

HANGİ İHTİYAÇ?

Gelişim ihtiyacı. Gelişime bir basamak oluyor bu kitaplar. Ağır bir dille yazılmış yüzlerce makale okuyarak anlaşılacak bilgileri diyalogların içinde veriyorum.

AEDEN BİLİMSEL MAKALELERLE LU DESTEKLENEN BİR KİTAP. AMA BU BİLİMSEL MAKALELER HENÜZ ANA AKIM BİLİMİN İÇİNDE KONUŞULMUYOR.

Konuşulamazlar. Florürün zararlı olduğunu bas bas bağırıyorum. Bunu Avrupa Diş Hekimleri Odası da söylüyor Harvard Üniversitesi de! Kitapta belgesini koydum. Florür kullanmanm yetişkinlerde ve çocuklarla zeka geriliği, kemik kanseri, epifız bezinde kireçlenme yapabileceği, dişe hiçbir katkısı olmadığı söyleniyor.

Bu araştırma genel geçer bütün iletişim organlarında manşetlere taşınmıyorsa, üniversite bunu sadece öğrencilerine söylemiş oluyor. Çünkü bugün florürden para kazanan bir sistem var. Florür üretimi kolaylaştırıyor, suyun ya da diş macununun içine koyduğunuzda antibakteriyel oluyor, içeride bir şeyin üremesini engelliyor. O nedenle ürünü ucuzlatıyor. Sigarayla başladı bu. 1958’de hamile bir kadın yanında doktor kocası ile sabah programına çıkıp, “Karım hamile, sabah nefesi açılsın diye ona iki tane sigara veriyorum” diyor. Sigara bunu 30 sene inanılmaz güzel oynadı. Şüphe Tüccarı belgeselinde bu çok güzel anlatılır.

BİZ NE YAPACAĞIZ?

Gerçek değişim bireyden gelir. Tabanda başlar, tavam silkeler.

Biz gerçek değişimin arifesindeyiz. İstediğiniz kadar hiperaktif teşhisi koyun, istediğiniz kadar kategorize edin, anlamıyorlar deyin, sınıfta oturmuyor deyin, değişim geliyor. Yeni çocuklar zaten okul diye tasaralanan şeyden çıkmak için tasarlandı. Varoluş onları bize yardıma gönderdi.

HAREKETE GEÇMENİN ÖNEMİNE DEĞİNİYORSUNUZ. SAĞLIKLI BESLENMEYİ ÖNEMSEMEK DE BİR HAREKET Mİ SİZCE?

Evet! Bir şey üretebilmek için önce organizmamızın dengeli olması lazım. Psikolojik rahatsızlık ne demek? Kimyasal dengesizliğin var demek. Kimyasal dengesizlik de şöyle oluşuyor: Senin duygularının hammaddesi hormonların, hormonlarının hammaddesi ise vücuduna yemek olarak soktuğun besinler. Sen doğru besinleri vücuduna sokmazsan, hormonlarının verimli şekilde oluşması için hammadde vermezsen, onları üretemezsen, ihtiyacın olan hormon kokteyllerini oluşturamazsın. O zaman küçük bir çocuğa yapılan haksızlığa kafa çeviren, duygu üretemeyen, orta beyni çalışmayan, sosyopatinin hatta bazen psikopatinin kıysında bir organizmaya dönüşebilirsin. Her 22 kişiden biri sosyopat. Önümüzdeki 70 yıl içinde bu oranın üç kişiden birine ineceğini söylüyorlar. Otizmdeki artış da inanılmaz.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


YA OBEZİTE?

Vücut şişman tasarlanmamış. Sen vücuduna istediği, ihtiyacı olan yiyecekleri verdiğin zaman iskeletin yüzde 15 oranında yağ bırakacak şekilde form alıyor. Ama bu konuda bilgilenmek, paketlenmiş, glüten içeren gıdaları hayatından çıkarmak zorundasın. Şu an yediğimiz her gıdada glüten var. Hayatı boyunca rejim yapmamış biriyim. Çocuk da doğurdum, hamileyken 22 kilo da aldım ama beslenmeme dikkat ederek kilo almıyorum.

BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLEYEN BCMAF ENZİMİ ONU YOK EDEN BİR YAPIDAN BAHSEDİYORSUNUZ… NEDİR BUNLAR?

GcMAF diye bir enzim var evet. Muazzam bir enzim, bağışıklık sistemimizin hammaddesi. Bu enzim sayesinde bağışıklık sistemi vücuda askerlerini gönderip, mutasyona uğramış hücrelerin etrafını sararak onları dışarı atıyor. Bir noktada “nagalase” dediğimiz, vücutta bulunmayan, sonradan girmiş başka bir enzim tarafından öyle profesyonelce yok ediliyor ki. Kitapta bunu çok detaylı anlatıyorum. Nagalase’nin doğal olarak olması mümkün değil, geliştirilmiş bir şey bu. Herkesin bağışıklık sistemine bu etkiyi yapmıyor. Genetik farklılıklar etkili oluyor. En çok HIV pozitif hastalarda, otizm bozukluğu olan çocuklarda, Hepatit C ve Hepatit B hastalarında görülüyor. Bunun nereden geldiğini bilmek istiyorsanız kitabı okuyun. Ben spekülasyon yapmıyorum. Lütfen sakin sakin kitabı okuyun.

MELATONİN NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Epifiz bezimiz melatonin hormonu üretiyor. Diğer bütün hormonların senkronize şekilde çalıştığı bir sistemin hammaddesi gibi düşünmek lazım melatonini. Hiç ışık girmeyen zifiri karanlık bir odada uyuduğumuzda üretilen bir madde. Bu madde üretildiğinde hibrit olmuş, oksijen üretmeyen kanserli hücreleri ve vücutta olmaması gereken viral, bakteriyel enfeksiyon varsa vücuttan atılması için onlara işaret koyuyor.

BEDENİMİZE YETERİNCE ÖNEM VERİYOR MUYUZ SİZCE?

Hücrenin içine girip atomun yapısına baktığınızda, atomun içine girip atomun çekirdeğine, atom altı parçacıklara indiğiniz zaman enteresan bir tekamül yolculuğu görüyorsunuz. Yaşam kendini tekrarlayarak, farklı kombinasyonlarda kopyalayarak var ediyor. O yüzden her şey çok değerli. Yaşam detaylarla anlaşılabilir. Yaradanı göklerde, dev bir organizma olarak arıyoruz. Yaradan makroda değil, mikroda, o atomaltı parçacıklarının da içinde. O yüzden vücuduna çok dikkat ediyorsan belirli bir manevi düşünsel seviyeye çıkabilmek, belirli bir zeka seviyesine ulaşabilmek için ciddi anlamda sağlıklı olman, beyin mekanizmanın iyi çalışıyor olması lazım.

Nasıl Antioksidan Oluruz?

Antioksidan sadece vücudumuzda yok. Atom seviyesinde ontioksidana baktığınızda, elektronları çok fazla olan atomlar var. Bunlar, elektronlarını kaybetmiş atomlara elektron veriyor. Bu en mikrosu içirt. Makrosuna çıkıp, topluma gelindiğinde yine antioksidanlar var. Kendilerinde fazlalığını hissettikleri şeyi -bu bir duygu olabilir sevgi gibi, bir madde olabilir para gibi, bilgi olabilir tıp bilgisi gibi- ihtiyacı olan insanlarla paylaşarak toplumdaki yokluğu hafifletmeye çalışıyorlar. Ben bu insanlara antikoksidan insanlar diyorum, fi İz bu insanlara genellikle aptal, zavallı muamelesi yapıyoruz. Bakıyoruz bir kadın kedileri, köpekleri besliyor, diğeri sokaktaki çocuklarla ilgileniyor, bir odam savaş bölgesine gidip oradaki yavrulara yardım etmeye çalışıyor. Biz de “İşi gücü mü yok?” diye yargılıyoruz. Oysa o insanlar bu işleri yapmasalar 50 yılda cehenneme dönmüş bir dünya olur burası. Bu insanlar ve onların kardeşleri olan aktivistler sayesinde devam ediyoruz. Bu resme bakınca sadece kendinden paylaşarak mı? Hayır. Zeka antioksidanları var. Nikola Tesla, Einstein gibi. Ya da merhamet antioksidanları var; Gandi, Mandelo gibi. Düşünce antioksidanları var. O yüzden biz yaşamın yanında olmanın ne kadar değerli olduğunu anladığımızda, hangi özelliğimizin yaşamın yanında olmak için bize güç verdiğinin keşfine çıkmalıyız. Onu keşfettiğin andan itibaren, hayat seni hemen konumlandırıyor. Genlerin aktive olması gibi aktive olduğun, ne için yaratıldığını anladığın ondan itibaren ha yat seni oraya getiriyor. Hayatında kitap yazmayı aklından geçirmemiş biri olorak analiz yeteneğim güçlü diye, bilgileri anlaşılır anlatabiliyorum diye yazar oldum. Demek ki aktive olup dönüşmen gereken şeye dönüşmek için emek ver, izin ver hayat seni konumlandırsın. Hayatın sana ihtiyacı var, seni zaten bekliyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.