Anasayfa / Sağlık Haberleri / Genç Kalmak İçin Tavsiyeler

Genç Kalmak İçin Tavsiyeler1. Önemsiz rakamları bir kenara atın. Buna yaş, kilo ve boy da dahil. Bırakın bu konuda doktorlar endişelensin. Onlara o yüzden ödeme yapıyorsunuz!
2. Sadece neşeli arkadaşlarınızla görüşün. Şikayetler ve söylenmeler sizin de keyfinizi kaçıracaktır.
3. Öğrenmeye devam edin. Bilgisayar, bahçe bakımı, felsefe, ilgi alanınız her ne ise daha fazlasını öğrenin. Beyninizin boş kalmasına asla izin vermeyin. “Boş bir beyin şeytanın atölyesidir.” Ve şeytanın adı Alzheimer.
4. Basit şeylerden keyif almayı bilin.
5. Sıklıkla gülün, uzun uzun ve gürültülü olsun. Nefessiz kalıncaya kadar gülün!
6. Bazen gözyaşları durdurulamaz. Kederlenin ama sonra hayata devam etmeyi de bilin. Hayatımız boyunca bizimle olacak tek insan yine biziz. Yaşıyor iken yaşayın!
7. Etrafınızı sevdiklerinizle çevreleyin; aileniz, köpeğiniz, hatıralar, müzik, bitkiler, hobiler; fark etmez, neyi gerçekten seviyorsanız. Eviniz sizin sığınağınız.
8. Sağlığınıza önem verin: Eğer iyi ise muhafaza edin. Değil ise, iyileştirmek için gerekenleri yapmayı ihmal etmeyin.
9. Suçluluk seyahatlerine çıkmayın. Alışveriş merkezi, şehir dışı hatta belki yabancı bir ülkeye gidin ama asla suçluluğun olduğu yere…
10. İnsanlara onları sevdiğinizi söyleyin, elbette gerçekten sevdiklerinize, her fırsatta!Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.