Anasayfa / Makaleler / Geç kalmayın, genç kalın!

Geç kalmayın, genç kalın!Tüm kadınların sağlıklı, prüzsüz bir cilde ve fit bir vücuda sahip olmak istemesi en doğal hakları. Peki bunun için neler yapılmalı veya nasıl tedbirler alınmalı?

Zamanın etkileri kadınlar için acımasız olabiliyor dolayısıyla hayatta yapılan seçimlerin tamamı yaş ilerledikçe ciltte ve vücutta olumlu ya da olumsuz sonuçları ortaya koyuyor. Kozmotolog ve Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, estetik dünyasının pek çok konuya çözüm getirdiğini ancak her şeyin vaktinde yapılınca işe yaradığını belirtiyor ve ekliyor: “Yıllardır işim gereği binlerce kadınla görüşmüşümdür, gerek cilt konusunda gerek vücut konusunda çıkmaza düşenler en son safhada ‘Şimdi ne yapacağım’ diyerek çare arayıp, onca geçen zamanda ihmal edilen veya yanlış yapılan işlemler sonrası çok kısa sürede çözüm beklentisine girer. İşte bu sebepten dolayı her zaman şunu söylerim; bir kıyafet veya ev eşyasının dilediğiniz zaman yenisini alabilirsiniz ama cildinizi veya vücudunuzu ihmal ettiğinizde bu o kadar kolay olmaz.

Bir evin, ofisin veya aracın nasıl bakımı onarımı gerekliyse kendimize bakmak da 0 denli önemli diye düşünüyorum.”

genc kalin

18 yaş itibariyle tedbirler alınmalı!Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yaşlanma etkilerine karşı gerekli tedbirlerin alınması 18 yaş itibariyle cilt için iyi bir temizleme, nemlendirme ve korumayla başlıyor. Vücut için ise dengeli beslenme, sebze ve meyve tüketimiyle Omega-3 zengini besinler yemek, su tüketmek, spor yapmak ve son olarak ruhsal dengeyi koruyabilmek çok önemli. Doğal gençleşmeden kastedilen, cilt ve vücut konusunda ameliyat veya enjeksiyonla yapılan işlemlere ihtiyaç olmadan kişinin kendi hücrelerini destekleyecek bakımların yapılması çok daha etkili oluyor. Sağlıklı, güzel yaş alabilmek için 23 ila 35 yaş arasında temizleme, korumanın dışında iki-üç ayda bir cildin derinlemesine temizlenmesi, doğru bakımlarla desteklenmesi, yavaşlayan hücrelere güçlendirme yapmak son derece önemli.

35 ila 45’li yaşlarda ise yer çekimi ve çevresel faktörler kendini hissettirmeye başlıyor. Bu yaş aralığı en önemli dönem olarak kabul ediliyor. Alman tedbirler ve sarf edilen emeğin gençlik sigortası olarak size dönmesi bekleniyor. Bu dönemde kolajen azalması sonucu hücreler yavaşladığı için solgunluk, sarkmalar, kırışıklıklar ve yorgunluk baş gösteriyor. Şimdi yeni nesil teknolojiler ile yavaşlayan, azalan kolajeni ve hücreleri yenilemeyi destekleyerek cildi geriye götürmek mümkün. Yeni nesil teknolojilerin de desteğiyle olduğundan genç görünmek her kadm için ulaşılabüir oluyor.

AMELİYATSIZ, ACISIZ, İĞNESİZ DOĞAL YÖNTEMLER REVAÇTA

Doğal gençleşmeyi sağlayan yöntemler arasında ameliyatsız saten yüz germe, Madonna lift ve somon DNA uygulamaları öne çıkıyor. Doğallığınızı koruyarak ve ifade değişikliğine uğramadan, hücreleri doldurarak değil onararak ameliyatsız, iğnesiz, acısız doğal gençleşmeler pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*