Anasayfa / Beslenme / Gebelik Öncesi Beslenme Düzeni

Gebelik Öncesi Beslenme DüzeniGebelik Öncesi

gebelik oncesi Gebelik öncesi beslenme düzenlerine kadınlar kadar erkeklerin de dikkat etmesi gerektiği, yaygın şekilde anlaşılmamaktadır. Döllenmemiş yumurtanın yanı sıra spermin sağlığı da bebeğinizin sağlığını doğumda, çocuklukta ve uzun vadede etkilerken ileri yaşlarda yakalanacağımız hastalıkların türüne de etki eder. Yaklaşık olarak tüm hamileliklerin % 30’unun planlanmamış olduğu düşünülürse, bunun son derece ciddi sonuçları olabilir. Aile planlamasına dikkat eden ebeveynler, gebelik denemelerine başlamadan yaklaşık dört ay önce, iyi bir gebelik öncesi beslenme programına geçiş yapmalıdır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yapılması gerekenler:

İki eş için

• İyi ve güçlü bir multivitamin ve mineral takviyesi kullanın.

• Alkolü asgari düzeyde tutun.

• Mümkün olduğunca kimyasal maddelerden uzak durun.

• Düzenli olarak egzersiz yapın.

Düzenli öğünler ve rafine edilmemiş atıştırmalar -tuzsuz kuruyemiş, kurutulmuş meyve ve tahıllı yiyecekler gibi- hâlinde güçlü bir beslenme düzeni izleyin. Ayrıca rafine atıştırmaları ve fastfood tarzı yiyecekleri asgariye indirin.

Sadece bayanlar için

• Hamilelikten dört ay öncesinden başlayarak günde 400 mcg folik asit alınmalı ve hamileliğin ilk üç ayında devam edilmelidir. Bu, bebeğin spina bifida rahatsızlığına yakalanmasını engeller.

• Bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimi için B vitaminleri ve temel yağ asitleri tüketin.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*