Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Gastrite Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Gastrite Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerGASTRİT

Alkol, tütün, kimyasal maddeler ve bunun gibi tahriş edici ürünlerden, bakteri ve virüs kökenli enfeksiyonlardan, alerjilerden kaynaklanabilen gastritin (ya da mide iltihabı), ivegen biçiminin başlıca belirtileri arasında yemeklerden sonra midede rahatsızlık duygusu, bulantı, kusma, ekşime, iştah yitimi, mide ağrıları sayılabilir; genellikle ortaya çıkmasına yolaçan maddenin belirlenip, alımına son verilmesiyle kendiliğinden geçer. Gastrit mide iç yüzeyinin iltihaplanmasıdır.

Gastrite Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Havuç suyu yerine patates suyu da kullanılır. Bu karışımdan öğle yemeğinden 1 saat önce ve yatarken günde 2 defa yenilmesi önerilir.

1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı bal ve yarım limon sıkılıp içilmesi tavsiye edilir.

Yemeklerden sonra nane ve papatya çayı içilmelidir. Yemeklerden önce ise, ayrık kökü, ayni safa, nergis çayı, kantaron çayı, keten tohumu, meyan kökü gibi bitkilerden çay demlenip içilir.

1 bardak kaynar suya, 10 gr civanperçemi konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilmesi önerilir.

1 bardak kaynar suya, 2-6 gr ufalanmış ebegümeci konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynar suya, 4-10 gr kantaron konulur. 10 dakika bekletilip, öğle ve akşam yemeklerden önce 1 bardak içilir. Bu karışımı içmeye 25 gün devam edilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


1 bardak suya, 10 gr üzüm konulur. 10 dakika kaynatılıp içilmesi önerilir.

1 bardağa yarım fincan patates suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı bal konulup, karıştırılır. Üzeri suyla doldurulan karışımdan aç karnına sabahları içilmesi önerilir.

1 bardağa 1 fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu, 1 tatlı kaşığı bal konulur. Üzeri suyla doldurulup Günde 3-4 Bardak Açken İçilir. 2 Ay Devam Edilmesi Tavsiye Edilir.

Gastrite Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Kaplan gözü, strin, amber (kehribar). Sarı midenin ve sindirim sisteminin rengidir. İştahı açar, hazımsızlığı ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur. İştah açıcı etkisi ile özellikle iştahsız çocuklar için faydalıdır.

Vücuttaki zehirli maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştırır ve kanı temizler.

Limon kokusu, lavanta, berga-mut, biberiye kokuları sindirim sistemini rahatlatıcı kokulardır.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + zencefil+ kişniş + meyan kökü ekstraktı + Sibirya çam fıstığı yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunu yanı sıra; kişniş, meyan kökü kalem, papatya ve rezene kür setimizden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.