Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Estetik Müdahaleleri

Estetik MüdahaleleriEstetiğin sosyal statü göstergesi olarak benimsendiği sosyo-kültürel A-B artık abartılı değişimler olmadan koruma amaçlı estetiğe yönlenmiş durumda. Yani estetik sektörünün well-aging ve medikal estetik tarafı, cerrahinin kansız agresif olmayan tarafı sosyo-kültürel A-B için daha makbul hale geliyor. Geçmişte yaşanılan hüsranlar, sureti bozulan insanlar bir anlamda ayna tuttular.

estetik mudahale

Bir kadın, 20’lerinde, 30’larında, 40’larında, 50’lerindede, 60’larında farklı yönleriyle öne çıkacaktır.

60’larında yoğun çizgileri, dik duruşu, ayağı yere sağlam basan tavrıyla güzel olma hakkını kendinde görebilir.

Bunun yanı sıra kolajen fışkıran taze cilde sahip göğüslerini gizleyen, kamburu çıkık bir genç kendinde bu güzelliği hak görmeyebilir.

40’larında bir kadın, beyaz bir tişört altına bir jean geçirerek kendini zinde ve hoş hissediyorsa bence güzellik yolunda çok önemli bir yolda yürüyordur zaten.

Yüzü çizgisiz çubuksuz gergin bir yüze sahip 501erinde bir kadın kendini 20 yaş gibi bir duruşla sergiliyorsa patikalara sapmıştır.

Dişiliğini yeni yeni keşfetmiş, ”bir şeyler yapmalıyım gençlik elden gitmesin!” paniğine kapılan kadın yol ayrımmdadır. Ya hata yapacak ya da doğru bilinçle bir güzellik planlamasında yol alacaktır.

Hiçbir uzman danışman, kişinin güzellikle alakalı seçiminde ahkam kesmemelidir. “Mutlaka ameliyat olmalısın” ya da “olmamalısın” gibi bir seçenek sunulamaz. Bunun yanında “hiçbir şey yaptırma doğal yaşlan!” da yanlış bir yönlendirmedir.

İyi yaş al ve yaşamda kal. Doğrusu budur. Bunun yollan da kişiye özeldir.

Kimi yüzler, estetik planlama içinde cerrahiyle doğru bir estetik planlama içine girebilir ya da medikal estetikle doğru bir planlama içine girebilir. Kişinin cilt yapışma, yüz formuna, aldığı genetik mirasına, sosyal hayattaki duruşuna, nasıl yaş almak istediğine bağlı seçimlerine göre farklılıklar gösterir.

Sarah Ferguson, York düşesiydi. Hayatında bir sürü neden-sonuç, değişim-dönüşüm yaşadı belki ve bir estetik planlama içine girmek istedi ve çok başanlı oldu. Çünkü doğru planlamada, doğru zamanda yol aldı. Daha dişi, daha güzel ve daha dinç enerjik bir Ferguson çıktı ortaya.

Amerika’nın idol jüri üyesi Sharon Osboume tam bir evrim geçirdi. Hayata çok daha farklı tutunarak istekli ve şevk içinde bir kadın çıkü ortaya.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bunun yanı sıra yüzünü saklayarak ülkemize gelen bir Meg Rayn örneği de var ki, işte abartı ve dur noktasının dengelenmediği yanlış bir estetik planlamaydı yaşadığı süreç. Yüzündeki çökmelere başlattığı dolgu uygulamasını, ilk uygulamada yeter noktasmda hissetseydi çok daha iyi yaş alacak ve yüz formu bozulmayacaktı. Uzun bir süre eski formuna dönmesi için çaba sarf edeceği aşikar. Sosyal ortamdan izole olacak, kendini kamufle edecek, ışık oyunlanyla yaşamak zorunda kalacak. Beslendiği ve sevdiği, bir o kadar da korumak zorunda olduğu güzelliğinin kendi celladı oluverdi birden.

Prisdlla Presley dünya güzeli bir kadınken ve onca olanağa rağmen yüzünün sağı paralizi halde ve neredeyse tanınamayacak durumda. Abartılı bir şişlik mevcut. Güzellik bazen kişinin kendi celladı oluverir. Yaşını durdurmak ve hatta dondurmak telaşına girdikçe biyolojik saat teper.

Meryl Streep hiçbir işlem yaptırmadı belki ama kendisine yatınmı farklı şekilde oldu. Ruhunu yüksek tutarak etrafına geçirdiği duyguyu güzellik olarak taçlandırdı. Belki güzellik kriterlerine göre güzel değil. Ancak kaçımız ona çirkin diyebiliriz?..

Bir seri operasyon geçiren Sarah Ferguson’a kaçımız çirkin diyebilir?.. Onun da insanlara geçirdiği güzellik duygusu. Daha da güzel olduğunu kimse inkar edemez. Ferguson doğal güzelse… Evet, operasyona rağmen son derece doğal duran bir güzelliği, dişiliği var.

Doğru estetik planlama, doğru yaş, yani doğru zaman ve doğru bir planlamada olur.

Birçok yüz tipi için 60 yaş yüz gerdirme için geç olabilir, 50’ler bunun için uygundur. Ancak birçok yüz için de hiçbir zaman cerrahi yüz germe gerekmeyebilir.

Gerek cerrahi, gerek medikal estetik tıp alanında yoğun çalışmalar, teknolojiler, yenilikler içinde. Kozmetik laboratuarlar da öyle. Büyüme faktörleri, retinoller, moleküller, hyaluronik asitler, kök hücreler, glikanlar her gün bilim adamlan yeni bir çalışmanın içindeler.

Herkesin yaş alma seçimlerine uygun alternatifler mevcut.

Önemli olan abartının öne çıkmadığı, kişiyi kendinden başkasına dönüştürmediği bir planlamada olmak. Yoksa estetik operasyon olmayan birini saç rengi bile başkalaştırabilir.

Bir dizi operasyon geçiren birini ise iyi bir tatil yaparak dinlenmiş, belki aşık olmuş gibi bir ışık yaydırarak 5-10 yaş geriye aldırabilir. Bu tamamıyla seçimdir ve izlenen yoldur.

Estetik, bir şans işi gibi görülse de çoğu zaman şansızlık gibi de görülebilir. Bütün imkanları iyi değerlendirmek ve çaba göstermek gerekir.

Doğal yaş almak ve güzel olmak istiyorsanız sadece yüzünüze odaklanmamalısınız. Beslenme, egzersiz ve içinizdeki karanlık tarafı aydınlığa denk getiremediğiniz sürece ne kendinizi aynada güzel görebilir, ne de başkasının sizi güzel görmesini sağlayabilirsiniz.

Her ne yaptırıyor, uyguluyor ya da seçiyorsanız kendiniz için en doğru olanı seçin. Doğru olan da bu ruhla bu bilinçle mümkün olur.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.