Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Eskimez Metotlarla Hastalıkları Tedavi Yolları

Eskimez Metotlarla Hastalıkları Tedavi YollarıEskimez Metotlarla Hastalıkları Tedavi Yolları

Hastalıkların tedavisi, ilaç kullanmak veya elle müdahaleyle sağlanır. Bunu şöyle açıklayabiliriz: ilaçla olan tedavi, bedenin içinden ve dışından olur. Vücudun içinden yapılan tedaviler, kusmayı kolaylaştıran otlar veya kabızlığı sağlayan tutucu otlarla gerçekleşir. Bedenin dışından olan tedavilerse, bedenden çıkanı tutan kan tutucu otlar veya mizacı değiştiren su banyoları, merhemler, yakılarla yapılabilir. Kırık sarmak, kan almak, göz kapağını kesmek gibi tedavi yolları, elle yapılan tedavilerdir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Hastayı ilaçla tedavi eden hekim; hastalığın cinsi, sebebi, gücü ve zayıflığı, sıhhatin mizacı, hastalığın mizacı, hastanın yaşı, hastanın itiyatları, yaşadığı şehrin havası, rüzgârların zararlı olduğu zamanlar ve hava durumu gibi etkenlere dikkat etmelidir, ilacın özellikleri, etki derecesi ya hastalığın özelliklerinden ve derecelerinden ya bedenin mizacından ya da yaşanılan şehrin özelliklerinden anlaşılmaya çalışılır. Çok sıcak tabiattaki hastalık, soğuk tabiatlı otla tedavi edildiği gibi sıcak mizaçlı kişide hararet oluştuğu zaman mizacını biraz soğutmak gerekir. Soğuk mizaçlı kişiye soğuk hâkim olursa mizacını ısıtmak gerekir.

Vücudun içinden yapılan tedavilerden biri olan kusma yöntemini, hastalığın başlangıcında uygulamak doğru değildir. Uygunu, kusturucu otları hastalığın sonuna doğru kullanmak veya hastalığın gücünden anlaşılmaya çalışılmasıdır. Zira hasta kuvvetliyse kusturmayı geciktirmek doğru değildir. Zayıfsa gücünü besinlerle kazandırmaya çalışılmalıdır. Kusturmayı kış günlerinde öğle vakti, yaz günlerinde seher vakti yaptırmak uygundur.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.