Erken yaşlanmayı önlüyor

Beslenme


Dünyanın en büyük meyvesi olarak bilinen ve içeriği nedeniyle meyvelerin şahı olarak anılan Jackfruit, genç, kusursuz bir cildin adresi olarak da gösteriliyor. Jackfruit’in astımdan anemiye, kolon kanserinden tansiyona kadar birçok rahatsızlıkta önleyici etkisi bulunuyor. Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, “Vitamin, mineraller, phytonutrient’ler, karbonhidrat, elektrolitler, lif, yağ ve protein açısından zengin bir kaynak. Bu meyve kalori içeriyor ancak kolesterol ya da doymuş yağ içermiyor” açıklamasını yapıyor. Dyt. Kümeli ayrıca bu meyvede bulunan antioksidanların yaşlanma sürecini yavaşlatmak için vücuttaki serbest radikalleri yok ettiğini belirtiyor.

310 mgSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


ABD Sağlık Bakanlığı, günlük magnezyum ihtivaanı kadmlarcla 310 mg, erkeklerde ise 400 mg olarak belirledi. Magnezyum deposu olan besinlerin arasın da brokoli, Brüksel lahanası, lahana, marul, ıspanak, pazı ve buğday tohumu ver alıvor.

ANTİENFLAMATUAR

Mevsimin gözdesi armut, içerdiği antioksidanlar ile bazı sağlık problemlerinin oluşma riskini düşürüyor. Bunların arasında kalp hastalıkları ve diyabet de bulunuyor. Lif içeriği yüksek bir meyve olan armut, hastalıklara karşı savaşan C vitamini ve kan basıncını dengeleyen potasyum içeriyor. Armut suyunun antienflamatuar etkisi var. Çeşitli iltihabi hastalık durumlarında ağrıyı hafifletmek için de kullanılıyor.

Folik asilin önemini biliyor musunuz?

Folik asitin hamileler için önemli olduğu biliniyor. Ancak bu vitamin sadece hamilelerin tekelinde değil. Folik asit içeren besinler düzenli tüketildiğinde kanda biriken ve kalp hastalıklarına neden olan amino asitlerin seviyesini azaltıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.