Anasayfa / Erkek Sağlığı / Erkeklerde Estetik Yaptırır

Erkeklerde Estetik YaptırırErkek Nasıl Yaşlanır?

Erkeklerin zihinleri kadınlannkinden daha sessiz olduğu için 40-45lerine kadar yaşlanmakla ilgili bir dertleri olmaz. Ancak yaşlılık emareleri baş gösterdiği anda zihinleri susmak bilmez. Ve onlan hızlı bir çöküş bekler.

Erkeklerde Estetik

Erkeklerin bölge bölge yaşlanma serüvenleri.

Saç: Sinyallerini genetik miras üzerinden 25lerde gösterir. Diğer nedenlerle de saçlarında başlar. Ya önden ya da ortadan açılır. İşte bu saç dökülmesinin kerameti onların seksüel açıdan güçlü oldukları hissiyatiyla, egoları onları kendilerine bakmak konusunda uyutur.

Göz: Yakın okuma gözlüğü taktıklarında göz kapaklarının ne kadar ağırlaşüğını ve gözlerinin küçüldüğünü fark etmeleri şimşek etkisi yaratır. Derhal eski resimler çıkanlır ve kıyaslamalar başlar, yine de yaşlanmış olabilecekleri ihtimali akıllarına gelmez. Hemen o sihirli gençlik ve güç iksiri devreye girer ve iç sesleri, kendilerini çok yordukları, az uyudukları, fazla bilgisayar kullandıkları veya çok kitap okuduklan rüzgarını estirir ve o esintiyle erken yatmayı hedef edinir.Vücut Posturu: Saç dökülmeye, göz kapaklan ağırlaşmaya başlayınca bir spor hevesi başlar. Çoğunluğu nedense ya yürür ya koşar. Erken yol alanlar da var elbette ki. Ancak sırtının giderek kamburlaştığını fark etmekte gecikirler. Kadınlara göre esneklikleri o kadar azdır ki omuzlarının çökmesi ve sırtlanmn kamburlaşması hızlı gelişir. Kadınlar kadar pilates, yoga, yüzme, dans etkinliklerine, karizma sarsıldığı için vakit ayırmazlar.

Gıdı bölgesi: Erkeklerin kadınlara göre en şanssız olduğu bölgedir. Ya sarkar ya yağlanır. Kıyafetlerle kamufle edilir.

Yüz: Yanak bölgeleri çöker yağ dokusu azalır ya da aşağı doğru sarkar. Yüz bölgesinde ince kmşıklıklar daha az görülür. Cilt bakımından mucizeler beklerler.

Elleri Lekelenmeler görülür. Yaşın ilerlemesiyle doku erimelerine bağlı olarak çökmeler baş gösterir. İşte bu bölge onların fazlasıyla rahatsız olduğu bir alandır. Her daim görürler. Eşi veya partneri aynı yaşlarda ve erken bakım uygulamalarına girdiyse ondan yardım diler. Ve başlar geriye dönüş isteği.

ERKEK YAŞINI ELE VEREN İPUÇLARI

•    Kulak önündeki her çizgi yaklaşık yirmi yıl olarak tahmin edilir.

•    Ense yanında başlayan kmşıklıklar, artık 45leri bitirmiş 50lere ulaşmış olduğunu göstermektedir.

•    Göz kapaklarındaki düşüklük, 40lar bitmiş 50lere yol alınıyor demektir.

•    Sürekli dinamik ve genç tetikte olduklarını ifade eden kesik ve janti hareketler çekmeye başlamak, kendi ekseninde yanm turlar şeklinde dönüşler yapmak, 50lerle tartışıldığını gösterir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.