Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Ergenlik Sivilcelerine Yönelik Bitkisel Formüller

Ergenlik Sivilcelerine Yönelik Bitkisel FormüllerERGENLİK SİVİLCELERİ

Ergenlik çağına giren gençlerin ortak sorunu sivilcelerdir. Birçok genç en keyifli geçmesi beklenen bu döneminde sivilceler yüzünden sıkıntı çekmekte,psikolojik sorunlar yaşanmasına kadar derin etkilenmektedir.

‘Sivilce’ adıyla bildiğimiz akne, en sık rastlanan cilt problemlerindendir. Tüm popülasyonun yüzde 60’ının hayatının bir döneminde akne görülebilir. Bunların yüzde 5’i ise tedaviye dirençli ya da zor tedavi edilebilen akne olabilir. Akne, derimizde bulunan yağ bezlerinin bir hastalığıdır.

Normalde, bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. İşte size sivilcelere yönelik özel bilgiler…

Ergenlik Sivilcelerine Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 bardak suya, 10 gr taze veya kuru ceviz yaprağı konulur. 10 dakika kaynatılıp, suyla sivilcelerin üzerine kompres yapılması önerilir.

Taze sinir otu yaprakları ezilir, lapa halinde sivilcelerin üzerine konulması tavsiye edilir.

Sabun otu kökü kaynatılıp, suyu ile cildin temizlenmesi tavsiye edilir.

3 Bardak suya, 20 gr marul doğranıp konur. 2 Saat kaynatılıp, elde edilen suyla kompres yapılması önerilir.

Civanperçemi otu 5 dakika kaynatılır, 15 dakika bekletilip, günde birkaç defa sivilceler üzerine kompres yapılması tavsiye edilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Kristal tuz eriği ile cildin temizlenmesi önerilir.

Gül suyu ile her gece yatmadan önce cildin temizlenmesi tavsiye edilir.

Elle kırılan bir adet soğan kaynamış suyun içine atılır. 5 dakika daha kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılır. Oluşan karışımdan sabah akşam birer bardak limon veya bal ilavesiyle tatlandırılarak tüketilmesi önerilir.(Bu kür bedendeki iltihapları atmaya yönelik bir kürdür. İltihaplı sivilceler, kadın hastalıkları gibi sorunlarda kullanılabilir.)

20 gr limon suyu, 50 gr maden suyu ve 30 gr gül suyu karıştırılarak hazırlanan malzemelerden oluşturulan tonikle cildin her gece temizlenmesi tavsiye edilir.

Ergenlik Sivilcelerine Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Ametist, strin. Ametist taşının rengi olan mor ve sarı renklerinin cilt problemlerinde kullanılması fayda sağlar. Lavanta ve turunç kokusu rahatlatıcı etkisiyle sivilce oluşumunu engelleyebilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + spirulina + enginar yaprağı ekstraktı + reishi cilt krem + kantaron yağı + limon kabuğu yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Kristal tuzlu suyla cilt yıkanır.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.