Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Eklem Romatizması ve Bitkisel Tedavi

Eklem Romatizması ve Bitkisel TedaviROMATİZMA VE EKLEM PROBLEMLERİ
Eklem romatizması, eklem yerlerinde ağrı, şişme ve hareket zorluğu şeklinde belirtisi olur. Kas romatizması ise, genellikle şiddetli soğuk algınlığının sebep olduğu ve adale ağrısı, hareket zorluğu şeklinde belirtisi görülür.

Papatya, melisa, karanfil, anason ve lavantanın özellikle ağrı kesici yönü çok kuvvetlidir. Zencefil, biberiye, kekik, karanfil ve mercanköşk baharatlarının ye-meklerde bolca tüketilmesi yararlıdır.

Aloe vera ve meyankökü hapları da romatizma ve eklem problemlerine karşı yararlıdır. Omega-3 yağının iltihabi ve ağrılı durumlara karşı olumlu bir etkisi vardır.

Romatizma ve Eklem Problemlerine Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Çörtük otu, adaçayı ve kekik ayrı ayrı olmak üzere, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı konulur. 10 dakika demlenip, süzülür ve adaçayı aç, diğerleri tok karna sabah, öğle, akşam içilir. Bu terkibe ara vermeden en az 6 ay devam edilirse eklem romatizmasına şifa olur.

Kereviz tohumu, elma kabuğu, ayrık otu, menekşe, söğüt yaprağı ve meyan kökü gibi bitkilerden biri veya birkaçı birlikte kaynatılıp, günde 3 bardak suyu içilirse bu hastalığa iyi gelir.

Zencefil, havlıcan ve şam fıstığı bala katılarak macun yapılır. Sabah akşam birer tatlı kaşığı yutulur.Siyatik, lumbago ve kollarda bacaklarda meydana gelen sinir iltihaplanmalarında, ağrılı bölgelere ısırgan otu sürülerek kullanılır. Bitkinin yakıcı tüylerinin deriyi tahriş etmesiyle uzun süreli rahatlatıcı bir sıcaklık meydana gelir ve ağrılar diner. Başlangıçta rahatsız edici olan deri yanması bir süre sonra azalır ve daha sonra sona erer.

1 bardak kaynar suya, 10 gr ince kıyılmış hindiba kökü konulur. 10 dakika bekletilip, günde 1-2 bardak içilir.

20 baş sarımsak iyice ezilir, bir miktar iyice ezilir. Bir miktar suyla kuvvetli çıkıncaya kadar kaynatılıp, süzülür. Elde edilen suya, 30 gr toz karabiber, 30 gr saf zeytinyağı konulur. Hafif ateşte tutulur, içine 15 gr günlük, 10 gr kâfur toz halinde konulur. 2 Dakika kaynatılır. Hastalıklı bölgeye masaj yapılır.

10 gr sarımsak ezilir, üzerine 10 gr ılık su konulur. 24 Saat bekletilip, tülbentle süzülür. Günde 3 defa 15-30 damla içilir.

Romatizma ve Eklem Problemlerine Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Opal taşı kullaılır. Pembe ve mavi rengi ile ıhlamur kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Soyalı zerdeçöp + vitamin d+ glikozamin+ omega 3 + biberiye ekstraktı + karabaş otu + magnezyum yağı + reishi masaj yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.