Dr.Plus hızla büyüyor

Sağlık Haberleri


3 yılda 30 klinik

Ankara’da Dr.Plus ismiyle 1,5 yıl önce ilk kliniklerini açan lazer epilasyondan leke tedavisine, bölgesel zayıflamadan saç tedavisine kadar birçok alanda hizmet veren Dr. Yelda Terzioğlu ve Murat Küçükoğlu, kısa sürede dört kliniği olan bir yapıya kavuştu. Bu yılsonunda Ankara ve İstanbul’da ikişer klinik daha açmayı hedeflediklerini söyleyen Murat Küçükoğlu, üç yılda tüm Türkiye’de bu sistemle 30 kliniğe ulaşma hedefinde olduklarının altını çiziyor.

Güzellik ve kozmetik sektörü sağlık alanından sonra en çok büyüme gösteren sektör. Türkiye’de bu alanda kurumsal yapılara ihtiyaç olacağından yola çıkan Dr.Yelda Terzioğlu ve girişimci Murat Küçükoğlu’nun 1.5 yıl önce kurduğu Dr. Plus hızla büyüyor. Bugün 4 klinikleri olduğunu söyleyen ve yılsonuna kadar klinik sayısını 8’e ulaştırma planı yaptıklarından bahseden Küçükoğlu, yakın zamanda franchise vermeye de başlayacaklarını anlatıyor.

Dr.Plus

Yeni klinikler yolda

Dr.Plus’ın kuruluş hikayesi 1.5 yıl önce Ankara’da başlıyor. Dr. Yelda Terzioğlu ve Murat Küçükoğlu ikinci şubeyi ise levent’te açıyor. Sonrasında Ankara Liv Hospital içerisindeki estetik bölümünde hizmet vermeye başlayan Dr.Plus enson Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu ile ortak Maslak’ta da açılıyor. Şu anda toplamda dört klinik mevcut. Bu kliniklerde lazer epilasyondan leke tedavisine, bölgesel zayıflamadan saç tedavisine kadar pek çok hizmet veriliyor. Mas-lak’taki merkezde ise cerrahi operasyonlar da yapılıyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Küçükoğlu, yılsonuna kadar iki İstanbul, iki Ankara olmak üzere toplamda sekiz kliniğe ulaşmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Önümüzdeki üç yılda tüm Türkiye’de 30 kliniğe ulaşmak hedefinde olduklarını belirten Küçükoğlu, franchise vermeye başlayacaklarının bilgisini de veriyor. “Franchise sistemimizi sadece dermatolog ve plastik cerrah olan işletmelere vereceğiz. Bu konuda çok katıyız” diye konuşuyor

Hangi işlemler yapılıyor?

Bu yıl dört klinikte ayda 3 bin kişiye hizmet verdiklerini anlatan Küçükoğlu, tüm kliniklerde çalışan hekim ve personelin farklı olduğunu ancak tüm kliniklerin tek netvvork üzerinden yönetildiğini belirtiyor. Hastaların kliniklere en çok antiaging işlemi yaptırmak için geldiğini söyleyen Küçükoğlu, bunun için tek uygulama yapıp ciddi sonuçlar alınan işlemlere yönelindiğini, uzun süreli sonuç gösteren işlemlerin artık çok tercih edilmediğini ifade ediyor.

Franchise koşulları nedir?

Tüm işletme sistemini kurmak ve networke dahil etmek için bir giriş ücreti alındığını söyleyen Murat Küçükoğlu, ama hekimlere aldıkları her cihaz ve ürünü piyasanın çok altında alacaklarını garanti ettiklerini anlatıyor. “Franchise alanların nasıl bir klinik konseptini tercih edeceklerine göre yatırım maliyeti değişiyor. 200 bin ile 400 bin dolar arasında bir yatırım maliyeti söz konusu. Genel hedef ise maksimum bir yılda yatınım amorti etmek.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.