Anasayfa / Bilgi / DOĞUM YAPACAĞINIZ HASTANENİN TIBBİ ALT YAPISI NASIL?

DOĞUM YAPACAĞINIZ HASTANENİN TIBBİ ALT YAPISI NASIL?DOĞUM YAPACAĞINIZ HASTANENİN TIBBİ ALT YAPISI NASIL?

• Kadın hastalıkları ve doğum uzmanınızın görev yaptığı hastanenin alt yapısı, ameliyathanesi ve yoğun bakım servisi imkanları, hemşirelik hizmetleri nasıldır? Yeni doğan yoğun bakım servisi var mıdır?

Eğer daha önce iri ya da düşük tartılı bebek öykünüz varsa, diyabet ya da yüksek tansiyon hastasıysanız; kısacası riskli bir gebe olarak nitelendiriliyorsanız, hastanenin iyi bir alt yapıya ve tıbbi donanıma sahip olması da en dikkat etmeniz gereken konuların başında gelmelidir.

Riskli bir hamilelik yaşıyorsanız, bebeğinizin erken ve düşük tartılı doğma ihtimali bulunuyorsa, doğum yapacağınız hastanede yeni doğan yoğun bakım servisi bulunup bulunmadığım da mutlaka dikkate alın.

•    Doğumunuzu gerçekleştireceğiniz hastanenin otelcilik hizmetleri nasıldır?Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Birden fazla kadın hastalıkları ve doğum uzmanı arasında bir tercih yapmak zorunda kaldıysanız, doğum yapacağınız hastanenin tıbbi alt yapısının iyiliği kadar otelcilik hizmetlerinin kalitesi de irdelenmesi gereken önemli bir kriterdir. Doğumun normal ya da sezaryen oluşuna göre en az bir gece hastanede kalacağınız düşünüldüğünde bu konuyu da dikkate almalısınız.

Kafetaryası 18.00’de kapanan, bu nedenle hastalarının başucunda sabahlayan yorgun, bitkin refakatçileri bir bardak demli çaydan mahrum bırakan özel hastanelere bizzat kendi gözlerimle şahit oldum. Diyabetli hastaya öğlen yemeği mönüsünde supangle, akşam yemeğinde ise gaz sancılarına sürükleyecek bir yemek -kapuska- verildiğini de gördüm. Dolayısıyla sorgulanması gereken bir diğer konu da hastanelerin otelcilik hizmetlerinin kalitesidir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.