Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Diş Hekimliğinde Gülümseme Estetiği

Diş Hekimliğinde Gülümseme Estetiğiİçten gülümsemenin yerini hiçbir şey tutamaz belki ama gülme potansiyeli için estetik diş hekimliği gülüş estetiğiyle ilgili çok sayıda seçenek sunuyor. Karar sizin.

İnci gibi beyaz dişler, içten bir gülümseme, doyasıya bir kahkaha herkes için son derece önemlidir. Güzel gülen insanlar hem kendilerine olan özgüvenleri hem de dış görünümleri ile dikkat çeker. Dişler, yüzümüzün en dikkat çeken yeri. Bu nedenle küçük kusurlar bile hemen göze çarpar.

dis estetigi gulumseme

Gelişen teknoloji sayesinde karakterinize göre diş yapınız belirlenebiliyor, gülüşünüzü bilgisayar ortamında test ederek size uygun gülümseme ayarlanıyor.

Yaş ilerledikçe gülümsememiz küçülür. Dişler aşınır, diş etlerinde çekilmeler olur, dudak dokusunda erime olur ve dudaklanmız dinlenme halinde eskiye oranla daha küçük ve sarkmış görünür. Yaşlanan ninelerimizin ağız yapısının içe çökmesi gibi.

Bu durumu önlemenin birçok çözümü var. Medikal estetik ya da cerrahi estetikle geçici dolgular ya da yağ enjeksiyonuyla kaybedilen doku yerine konabilir. Cilt desteklenebilir. Ancak diş hekimlerinin de uygulamalanyla bu sorun aşılabilir.

ince çizgiler kırışıklıklar için kozmetik cerrahi ya da medikal estetik çözümlere başvuramıyorsaruz, estetik diş hekimliği, sorununuza çözüm olabilir.

Arka dişler aşındığında ya da eksildiğinde yüz yapınız daralabilir nazolabial bölge (yanak burun arası) kıvrımlarınızın oluşmasma ve bu bölgede boşluklara bağlı koyu gölgeler oluşmasına neden olur.

Arka dişlerinizi kaplamalarla eski haline getirdiğinizde elmacık kemiğinizin yükselmesine ve gülüşünüzün genişlemesine yardımcı olacaktır ve daha genç gösterecektir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Dudaklarınızın ardındaki dişler yeniden yapılandırıldığında hem kan dolaşımı uyarılacak hem de dudaklarınız biraz daha öne itildikleri için kırışıklıklan göze daha az görünecektir. Sonuç genel olarak çok daha genç bir görünüm ve çıkık elmacık kemikleri ve dengeli yüz hatlan kazandıracaktır.

Estetik Diş Hekimliğindeki Uygulamalar

Venerler-Yaşlı bir gülümseme için dişlere kaplama

Kısaca diş minesini kaplama işlemidir. Aşınmış dişlerin üzerine kaplanarak doğal ve güzel görünmelerini sağlarlar. Doğru uygulandığında gerçeğinden ayırt etmek zordur. Ancak bu kaplamalar gerçek dişler kadar güçlü değillerdir. Kınlmasıru engellemek için sert cisimleri yeni kaplamalarınızla kırmayın. Örnekse buz kırma, tırnak yeme, fındık kabuğu kırma vb.

Diş Eti Çekilmesi ve Diş Eti Nakli

Sıklıkla rastlanan diş eti çekilmesi, diş etlerinin aşırı sert fırçalanması, kapanışa bağlı travmalar, hatalı uygulamalar ya da doku sertleşmesi nedeniyle diş etlerinin kısalması anlamına gelir. Çekilen diş etlerine yapılacak olan diş eti nakli en sık kullanılan yöntemlerden. Damaktan alman sağlıklı diş eti dokusu sorunlu bölgeye taşınır. Diş etleri mukus zan olduklan için kısa zamanda iyileşirler.

Bonding

Dişin şeklini değiştirmek amacıyla dişe yapılan ilavedir.

Küçük kusurlar, aynklar, çarpıklar, aşınmış kırılmış dişler gülümsemenizi saklamanıza neden oluyorsa sorunu kökünden çözmek için Bonding uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Tek seanslık uygulamayla dişlerin boyu değişmez, konturları düzelir. Dişlerinizin rengiyle aynı olan diş dokusu benzeri malzeme kullanılarak şekil verildikten sonra özel bir ışıkla sertleştirilir ve cilalanır. Bonding aşınabilir olduğundan kalem kemirmek ve dişi herhangi bir alet yerine kullanmamak gerek.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.