Diş gıcırdatmaDiş gıcırdatma; dişlerde aşınmaya, diş ve dolgularda kırıklara yol açabiliyor. Yüzdeki kaslarda ve çene ekleminde ağrıya, dolayısıyla kronik baş ağrısına neden olabiliyor.

dis_gicirdatmak

Bruksizm (diş gıcırdatma) genellikle uyku esnasında oluşan güçlü çene hareketlerinin neden olduğu sıkma ve dişleri sıkma durumuna deniyor. Genellikle bu alışkanlığa sahip bireyler, rahatsızlık gece uyku sırasında ortaya çıküğı için durumdan habersiz oluyor. Diş gıcırdatma; dişlerde aşınmaya, diş ve dolgularda kırıklara yol açabiliyor. Yüzdeki kaslarda ve çene ekleminde ağrıya, dolayısıyla kronik baş ağnsına neden olabiliyor. Diş hekimlerince uygulanan gece koruyucularının yanında Botulinum A Toksini tedavisi, olumlu sonuçlar verebiliyor.

Çenemizi kapatan kaslardaki stresi ve oluşan aşırı çiğneme kuvvetinin yumuşatılmasını sağlıyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yüzdeki kaslarda ve çene ekleminde ağrıya, dolayısıyla kronik baş ağrısına neden olabiliyor. Diş hekimlerince uygulanan gece koruyucularının yanında Botulinum A Toksini enjeksiyonu ile tedavi, olumlu sonuçlanabiliyor.

Migren ve gerilim tipte baş ağrılarının tedavisinde kas gevşetici etkisi nedeniyle son derece yüz güldürücü sonuçlar elde ediliyor.

Alın ve göz çevresinde baş ağnsı olan hastalara kulak kepçesi üzeri, alın bölgesi ve göz çevresi kaslarma çok küçük dozlar halinde uygulama yeterli olmaktadır. Diğer taraftan tüm başa yayılan ağrıya sahip ya da boyun arka tarafına yayılan ağnlan olan hastalara Botulinum A Toksini ense ve omurga iki yanındaki kas gruplarına da yapılmaktadır. Ağnlı noktanın kişiden kişiye değişmesi nedeni ile kişiye özgü ağn noktalan üzerinden uygulama yapılması esası önem taşır.

Vücudun çeşitli bölgelerinde yararlanılan botoks yöntemi, migren tedavisinde de yüzde seksen yedi oranında başan sağlıyor. Yılda üç ya da dört kez uygulanan bu teknikle kronik baş ağrısı sorunu da ortadan kalkıyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.