Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Depresyona Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Depresyona Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerDepresyona Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1-2 granül lavanta, çok az nane ve gül yaprağından karışım bir çay yapıp, günde 2-3 fincan içilmesi önerilir.

Bir bardak kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı adaçayı yaprağı konularak demlenmeye bırakılır. Oluşturulan karışımdan günde 2-3 fincan içilmesi tavsiye edilir.

Bir bardak kaynamış suyun içine atılan birtutam kurutulmuş papatya 5 dakika daha kaynatılır. Daha sonra demlenmeye bırakılan çaydan günde 2-3 fincan içilmesi önerilir.

Lavanta, melisa, gülsuyu, limon, sandal ağacı, kırmızı pul biber ve nane kokularını sık sık koklamanın da olumlu etkileri vardır.

Depresyonlu hastaların, lavanta, melisa, gül suyu, limon, sandal ağacı ve nane kokularını sık sık koklamaları tıbbi tedavilerinin yanında destek verir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yapılan araştırmalar, sarı kantaron bitkisinin içeriğindeki aktif bileşenlerden biri olan hipersinin anksiyetenin depresyon tedavisinde yardımcı gıda takviyesi olarak kullanılabileceğini kanıtlamıştır.

1 bardak kaynar suya ekleyeceğiniz 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlenen çaydan 4 ile 6 hafta boyunca günde 2 fincan içilmesi önerilir.

Depresyondan kaynaklanan uyku bozukluklarında 500 gr kaynamış suya 1 tatlı kaşığı valerian (kedi) otu konularak 10 dakika demlenir. Bu çaydan günde bir fincan içilmesi önerilir. Günümüz psikolojik bozukluklarında, sakinleştirici olarak “valerian” yani “kedi otu” tavsiye edilir.

1 bardak kaynamış suyun içine bir tutam melisa yaprağı (oğul otu) konulur. 5 dakika demlenen çaydan her gece yatarken içilmesi önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.