Depresyon Nedir?Depresyon

Üzüntü hayatın bir parçasıdır. Ancak bu üzüntülü durumun uzaması ve nedensiz ortaya çıkması ruh sağlığı sorunudur ve depresyon olarak tanımlanır. Depresyon duygu, düşünce ve davranışı etkiler. Tedavi edilmediği taktirde aylar, yıllar bazen de ömür boyu sürebilir.

Ciddi depresyonu mutlaka bir psikiyatrisin tedavi etmesi gerekir. Hafif depresyonda doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilir. Hafif depresyon, yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilir. Spor, egzersiz, yoga gibi rahatlatıcı bedensel faaliyetleri, günlük hayatımıza katmak çok önemlidir. Bunların yanı sıra, sarı kantaron bilimsel olarak kabul edilen en yararlı antidep-resanlardan biridir.

Sarı kantaron bitkisinin hafif ve orta depresyonda, klasik olarak kullanılan antidepresan kadar etkili olduğu görülmüştür. Uzun süre kullanılabilen bitki, bırakıldıktan sonra ruhsal durumda ani bir bozulmaya meydan vermez. Omega3 ve bazı ayurveda preparatları ile sarı kantaron, melisa çayı ve papatya, depresyondan korunmada yardımcıdır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bağışıklık sisteminin depresyon nedenli olduğu bilimsel olarak açıklandığı için, meyan kökünün depresif sinirsel hastalıklara karşı da iyi bir ilaç olarak kullanılabileceği görülmüştür. Kırmızı pul biber, nane, limon fesleğen, zencefil ve gülsuyu ferahlık veren baharatlardır.

Beyaz un, beyaz şeker, kırmızı et gibi hazmı zor ve ağır gıdaların fazla yenmesi sinir sistemini olumsuz etkiler. Özellikle tropikal tatlı sulu meyveler, turuncu, kırmızı sebzeler ve meyveler canlılık vererek, kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur.

Derin dinlenme için zaman ayırmak ve meditasyon, yoga, bazı dini ri-tüeller, reiki ve evrensel enerji gibi bazı spiritüel teknikleri uygulamak zamanla biriken stresin depresyona dönüşmemesi için faydalıdır. Son yıllarda yapılan bazı araştırmalar sonucunda, manevi açıdan boşlukta olan kişilerin daha sık depresyona yakalanabildiklerini ortaya çıkarmıştır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.