Deniz Tuzunun Faydaları

Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık


Deniz Tuzunun Faydaları

Özel tesislerde üretilen bir tuz türü olan deniz tuzu, % 100 doğal yöntemlerle deniz suyundan elde edilir ve tuzun doğallığını değiştiren hiçbir işlemden geçmez. Böylece sodyum ve klorürle birlikte deniz suyunda bulunan 84 mineral tuzu zenginleştirir ve bu sayede deniz tuzu diğer tuzlara göre daha fazla mineral içerir.

Turşu yapımının yanı sıra yemeklerde de kullanılmaya başlanan deniz tuzunu tercih etmek için sayılabilecek birçok sebep var. Özellikle kış aylarında daha da sağlam olması gereken bağışıklık sistemi açısından deniz tuzu önemli bir yere sahip. Soğuk algınlığı, ateş ve nezle, alerjiler ve diğer bağışıklık sistemi bozuklukları ile mücadele edebilmek için kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olmak gerekiyor. Deniz tuzu doğrudan bakteri ve virüsleri yok eder, tuz kanı koyulaştırarak kuvvetli bağışıklığa yardımcı olur.

tuz

Deniz tuzunun bir diğer faydası da diş sağlığıdır. Diş sağlığını arttırmak için faydalı olan florür içermesi nedeniyle dişler için faydalı. Florür dişlerin asitten kaynaklanan hasarlardan korunmasına yardımcı olur ve çürüklerin oluşumunu engeller. Deniz tuzu içeren su ile düzenli bir biçimde gargara yapılması ağız yaralarına, diş eti kanamalarına, ülsere ve boğaz ağrısına karşı etkili olacaktır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Kilo vermek isteyenler de deniz tuzu kullanmayı tercih edebilir. Sindirim sıvılarının oluşumunda yardımcı olması sayesinde gıdalar yendikten sonra daha hızlı sindirilebilir. Deniz tuzu kilo vermek konusunda bu nedenle etkili olur.

Potasyum kasların doğru bir biçimde işlev göstermesine yardımcı olması açısından oldukça önemlidir. Deniz tuzu, kas ağrıları ve krampları engellemede de faydalı olan potasyum da içerir.

Deniz tuzu damar tıkanıklığı, kalp krizi ve felci önlemeye yardımcı olur. Kemik erimesi engellenmesinde ve çeşitli depresyon türlerinin tedavisinde de etkili olabilmektedir.

Deniz tuzu kullanımı cilt sağlığı açısından da önemli. Deniz tuzu banyosu kuru ve kaşıntılı ciltlerin rahatlamasına yardımcı olmakla birlikte, egzama ve sedef gibi ciddi hastalıklara da iyi gelir. Banyo yaparken kullanıldığında cilt gözeneklerini doğal bir biçimde açar ve ciltteki dolaşımı arttırır.

Ülkemizin kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirmeyi esas alan Binbir Gıda, tuzlaların bulunduğu alanlardaki ekosistemin ve biyolojik çeşitliliğin devamlılığı açısından büyük önem taşıyan tuz üretimini müşterilerinin beklentileri doğrultusunda gerçekleştiriyor. Ham deniz tuzu fiyatı için bilgi almak ya da ham deniz tuzu satın almak için  www.binbirgida.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.