Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Damar Sertliğine Yönelik Bitkisel Formüller

Damar Sertliğine Yönelik Bitkisel FormüllerDamar sertliği

Damar sertliği, kanda normalden fazla biriken kolesterolün damarların iç yüzeyine sıvanması, kalsiyumun tortu şeklinde üstüne yapışması sonucu damarların yumuşaklığını kaybedip, sertleşmesi neticesinde meydana gelir.

Vücuttaki kan damarlarının bir kısmının veya tamamının sertleşmesi sonucu, esnekliklerini kaybetmesine; halk arasında “damar kireçlenmesi” tıp dilinde ise “arterio skleroz” veya “atheremo” denir.

Belirtileri; baş dönmesi, baş ağrısı, titreme, yürürken sendeleme, düşünme ve öğrenme gücünde zayıflama, sinirlilik veya damarın sertleştiği bölgelerde ağrılardır.

Damar sertliği teşhisi konan kimse, perhiz yapmalı, alkol ve sigara gibi keyif verici maddeleri bırakmalı, yumurta, tereyağı ve benzeri yiyecekleri terk etmeli, tuzu da azaltmalıdır.

Damar Sertliğine Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Ökse yaprağı, alıç yaprağı ve çiçekleri, zeytin yaprağı, enginar yaprağı, servi tohumu gibi bitkilerin çaylarından günde 2-4 bardak içilmesi önerilir.

1 bardak kaynar suya, 10 gr şahtere konulup, 10 dakika bekletilir. Bu çaydan günde 2 fincan içilmesi tavsiye edilir.

1 baş sarımsak ezilerek, 300 gr yoğurtla karıştırılıp, 1 gece bekletilir. Ertesi gün 2-3 defada tüketilmesi önerilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


10 gr sarımsak iyice ezilerek, üzerine 10 gr ılık su konulur. 24 Saat bekletilen karışım, tülbentle süzüldükten sonra günde 20 ile 40 damla arasında içilmesi tavsiye edilir.

Yulaf bitkisi tohumu toz halinde kurutularak çay şeklinde ya da yemeklerin üstüne serpilerek kullanılması önerilir.

Cam bir kavanozu 3 baş sarımsak ve kabukları soyulmuş 3 adet limon konularak 3 hafta bekletilir. Bu sürenin sonunda karışım tülbentle süzülür. Bu karışımdan 12 yaşa kadar olan çocukların günde 3 kere 1 tatlı kaşığı, yetişkinlerin ise yine günde 3 kere bir çorba kaşığı tüketmeleri, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.

Alıç yaprağı, alıç çiçeği ve karabaş otu karıştırılarak çay demler gibi demlenir, sabah öğle akşam 1 fincan içilmesi önerilir.

1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı alıç meyvesi tozu konularak demlenen karışımdan sabah akşam içilmesi tavsiye edilir.

Damar Sertliğine Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Yeşim taşı kullanılabilir. Yeşil rengin yanı sıra gül yağı kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + alıç ekstraktı + panax ginseng + karabaş otu + omega 3 + car-dion kapsül + yulaf ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye -edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve RoHpn Tpmizliği & detoks yapılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.