Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Cinsel Problemlerin Tedavisinde Uzman Doktorlara Ulaşın!

Cinsel Problemlerin Tedavisinde Uzman Doktorlara Ulaşın!Cinsel yaşamda mutluğu yakalayın!

Cinsel Problemlerin Tedavisinde Uzman Doktorlara Ulaşın!

Erkeklere;

• Sportmen, neşeli ve etkileyici bir erkek olmanıza karşın size ilgi gösteren cazibeli kadınlara karşı hiçbir şey hissetmemeye başladıysanız…

• Cinsel isteksizliğiniz son zamanlarda sevgilinizle ya da eşinizle aranızda ciddi bir problem oluşturmaya başladıysa…

• Sertleşme sorununuz varsa ya da erken boşalıyorsanız…

Kadınlara;

• Üç yıl önce evlenmenize karşın ilk gece korkusu yüzünden eşinizle hala birlikte olmadıysanız…

• Orgazmı hiç tatmayan kadınlardansanız…

• Ağrılı cinsel ilişki yüzünden seksten soğuyacak duruma geldiyseniz… Cinsel arzunuz hiç kalmadıysa…

Ve en önemlisi çoğu kişi gibi seks hayatınızla ilgili yaşadığınız sıkıntıyı kendinize bile itiraf etmeye çekiniyorsanız… Uykularınızı kaçıran bu derdinizi partnerinizle ve hekiminizle konuşabilecek cesaretiniz yoksa…

Yapılan araştırmalar, ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 77sinin tedavi için herhangi bir girişimde bulunmadığını gösteriyor. Oysa, kadınlarda ve erkeklerde görülen cinsel problemlerin pek çok tedavi alternatifi var. Kısacası seks yaşamında mutluluğu yakalamak hiç de hayal değil.

CİNSEL PROBLEMİ OLAN HANGİ UZMANA BAŞVURMALI?

Peki, cinsel sorununuz için bir tedavi almaya karar verdiyseniz doğru hekime ya da merkeze nasıl ulaşacaksınız? İşte bu son derece önemli bir konu. Kanser, diyabet, hepatit gibi hastalıklarda olduğu gibi cinsel problemlerin tedavisinde de umut tacirlerine karşı son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Tıp etiğine uymayan, hiçbir işe yaramayan sözde yöntemlerle, bitkisel desteklerle penis büyüttüğünü, ereksiyon sağladığını iddia eden bir takım açıkgözlere karşı öncelikle uyanık olmalısınız.

Halk arasında “iktidarsızlık” olarak bilinen sertleşme probleminden, erken, geç ya da geri boşalmaya, orgazm olamamaktan cinsel isteksizliğe kadar tüm problemlerin tedavisi için doğru uzmana ulaşmak nasıl mümkün? İşte yapılması gerekenler:

• Cinsel problemlerini erkekler ürologlarıyla, kadınlar ise jinekologlarıyla paylaşabilmeli. Doktorunuz size hastalığınız gerektirmedikçe seks yaşamınızın sağlıklı olup olmadığını sormayabilir. Bu konu, hekimlerin de hastalarıyla iletişime geçmekte zorlandıkları bir alandır. Eğer cinsel hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, mutlaka hekiminizi bilgilendirin.

• Prostat hastalıkları ve uygulanan bazı tedaviler de cinsel sorun yaşamanıza zemin hazırlayabilir. Hastalığınızdan ya da tedavisinden kaynaklandığını düşündüğünüz tüm cinsel sorunlarınızı hekiminizle konuşmayı ihmal etmeyin.

• Kalp, hipertansiyon gibi kronik hastalıklar veya tedavileri için kullanılan ilaçlar cinsellikle ilgili çeşitli yakınmalara yol açabilir. Kardiyoloji uzmanının reçetesini uygulamaya başladıktan sonra sertleşme sorunu gibi bir sorun yaşamaya başladıysanız, doktorunuzu mutlaka bu durumdan haberdar edin. Bazen ilaç değişikleriyle seks yaşamınızda her şey normale girebilir. Ya da kalp doktorunuz sizi uzman bir ürologa yönlendirebilir.• Uzmanlar, sertleşme probleminin ya da tıbbi adıyla “impotans”ın diyabet ve kalp hastalığı gibi sorunların ön habercisi olabileceğini de belirtiyorlar. Bu nedenle son zamanlarda ereksiyon konusunda ciddi bir sıkıntı yaşamaya başladıysanız, özellikle de yaşınız 40’ın üzerindeyse bu durumu hafife almayın. Mutlaka bir uzmana başvurun. Böylelikle gizli kalmış bir kalp ya da şeker hastalığının teşhisi mümkün olabilir.

CİNSEL TERAPİ UZMANLARINA NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

• Cinsel isteksizlik gibi problemler bazen bilinçaltı-nızın derinliklerinden kaynaklanabilir. Gerek cinsel isteksizlik, gerekse erken boşalma gibi sorunlarda bir psikiyatriste görünmeniz gerekebilir. Cinsel terapiyle bu tür sorunları aşmak pekala mümkün olabilir.

• Cinsel terapi bir eğitim işidir. Cinsel terapiyle ilgili eğitim almış uzmanlara ulaşmaya özen gösterin. Bu konuda Cinsel Eğitim ve Tedavi Araştırma Derneğinin (CETAD) web sitesinden faydalanabilirsiniz. www.cetad.org.tr adresinden yayın yapan internet sitesinde il

il cinsel terapi merkezlerinin ve uzmanlarının isimleri, iletişim bilgileri yer alıyor.

CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARININ TEDAVİSİ İÇİN…

• Üniversite ve devlet hastanelerinin web siteleri sağlığınızla ilgili konularda yol gösteren, güvenebileceğiniz en doğru adresler arasında başı çeker. Bulunduğunuz ildeki üniversite ve devlet hastanelerinde cinsel işlev bozukluklarıyla ilgilenen bir merkez olup olmadığını araştırabilirsiniz.

• Bazı özel hastanelerde kadınlarda ve erkeklerde görülen cinsel sorunların teşhisi ve tedavisi amacıyla kurulmuş merkezler vardır. Eğer, İstanbul ağırlıklı bir arama yapacaksınız ve “Otıca hastane arasında aradığıma ne kadar zamanda, nasıl ulaşabilirim?” diye kara kara düşünüyorsanız, www.sagliklierkek.com.ile www. sagliğimicinhersey.com portallarına bakabilirsiniz. Jinekologlardan üroloji uzmanlarına, psikiyatristlerden iç hastalıkları uzmanlarına kadar farklı branşlardan hekimlerin işbirliği içinde çalıştığı bu merkezlerin bazılarının iletişim bilgileri iki web sitesinde de yer almaktadır.

Cinsel mutluluk hayal değil. Yeter ki doğru uzmana ve merkeze ulaşın.

Doğru!

Kanser, diyabet, hepatit gibi hastalıklar da olduğu gibi cinsel problemlerin tedavisinde de umut tacirlerine karşı son derece dikkatli olmanız gerekiyor.Tıp etiğine uymayan, hiçbir işe yaramayan sözde yöntemlerle; bitkisel desteklerle penis büyüttüğünü, ereksiyon sağladığını iddia eden bir takım açıkgözlere karşı öncelikle uyanık olmalısınız.

Doğru!

Kardiyoloji uzmanının reçetesini uygulamaya başladıktan sonra sertleşme sorunu gibi bir sorun yaşamaya başladıysanız, doktorunuzu mutlaka bu durumdan haberdar edin. Bazen ilaç değişikleriyle seks yaşamınızda her şey normale girebilir. Ya da kalp doktorunuz sizi uzman bir üroloğa yönlendirebilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.