Anasayfa / Erkek Sağlığı / Cinsel deneyimler yaşamanın bir yaşı var mı?

Cinsel deneyimler yaşamanın bir yaşı var mı?Cinsel deneyimler yaşamanın bir yaşı var mı? Varsa eğer, kime göre neye göre belirleniyor bu yaş? Öyle büyük bir tabu ki cinsellik özellikle kadınlar için. Kültürümüzün getirdikleri, toplumun yazısız kuralları ve elbette kolektif bilinçten aldıklarımız. Cinselliğin kadınlar için CISSS olduğu hep söylenen, öğretilen. Kabul edilen cinsel deneyim yaşamanın yolu, evli olmaktan geçiyor. Peki, çocuk denecek yaşta yapılan evliliklerde cinsellik meşrulaştırılıyor da, yetişkin bir kadının evli olmadan yaşadığı cinsellik neden yargılanıyor?

Cinsellik bu kadar ayıp, kötü bir şeyse o zaman neden Allah, insan soyunun devam etmesini, penisin vajinaya girmesine bağlamış acaba… Cinsel birleşmeye fiziksel bir deneyimin ötesinde, ruhsal bir paylaşım ve ruhsal birleşme olarak bakabilir misiniz? İçinizden geçenleri duyar gibiyim. Bugüne kadar size empoze edilenlerin dışında çok farklı bir şey duyuyorsunuz. Ve elbette bilinçaltı her yeniye olduğu gibi bu yeniçağ düşüncesine de direnç gösterecektir. Bu dirence direnerek okumanızı diliyorum.

Cinsel deneyimler

Eğer bize ilk çocukluk dönemimizde yemek, içmek, uyumak gibi sevişmenin de en doğal ve temel ihtiyaçlarımızdan biri olduğu öğretilseydi ve bedensel gelişim tamamlanınca hem bedensel, hem duygusal, hem de ruhsal doyum için cinselliğin yaşanmasının çok doğal ve sağlıklı olduğu empoze edilseydi, kadınlar ve erkekler yaşadıkları cinsel deneyimlerden, sevişmekten utanç ve suçluluk duymak yerine bu çok özel deneyim için hem kendine, hem partnerine güçlü bir sevgi duyardı. Seviştiği kişiyi onurlandırır, bu birleşmeyi çok kutsal hissederdi. Unutmayın yasaklar her zaman cezbeder. Ama sevişmenin yasak, ayıp, günah olduğu kodlamaları kişiye sadece duygusal yükler yaratır. Özellikle bu yükün kadınlara yüklenmesi haksızlık değil mi? Sadece sorgulayın. Erkekler doyasıya cinselliğini yaşayınca alkış tutuluyor, hatta erkekler arasında skorunuz kadar prestij kazanıyorsunuz ama kadınlar için aynı şey söz konusu değil. Cinsel deneyimin kutsallığının farkındalığına varabilirseniz, kadının cinsel enerjisinin dönüştürücü gücünü görebilirsiniz.

Üstelik cinsel haz çocuklarda 1-2 yaşlarında uyanmaya başlıyor. Çocuklar bu yaşlarda bilinçsizce mastürbasyon yapıyorlar.

Pek çok farklı kişiyle cinsel deneyim yaşayan, sonunda da lezbiyen birliktelikler yaşamaya başlayan bir danışanım vardı. Rahminde çıkan, zararsız olduğu söylenen ama alınması gereken miyomlarından bahsetmişti. Miyom ameliyatının ardından aslında yaşadığı tüm cinsel deneyimlerden dolayı kendini suçlu hissettiğini anlatıyordu ve utanıyordu. Belki de bu duyguların biriken enerjisi miyomlarının sebebiydi. Danışanımın bedeninde cinsel bölgede hala yoğun hisler vardı. Rahatsız eden bu hislere odaklanıp regresyon yaptığımızda öncelikle 7-8 yaşlarındaki halini hatırladı.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yorganın altına saklanırcasına gizlenmişti. Engel olamadığı şekilde mastürbasyon yapıyordu. Ve yaptığının mastürbasyon olduğunun bilincinde bile değildi. Aradığı sadece duygusal hazdı. Ve biraz da gel git akıllı olan ağabeyi onu sürekli annesine, babasına söylemekle tehdit edip korkutuyordu.

Korku enerjisini akıttıktan sonra şifa kendiliğinden işlemeye başladı. Ancak, his yoğun olarak devam etmekteydi. 4 yaşma gitti.

Eli kukusundayken annesine yakalanmıştı. Annesi “Yakarım kız kukunu!” deyip elindeki kibriti çakarak korkutmuştu küçük kızı… Buradaki sıkışmış duygusal enerjinin de serbest kalmasıyla ve annesine çocuk diliyle o zaman söylemek isteyip de söylemediklerini ifade etmesiyle rahatlamıştı. Ancak, bedenindeki his, şiddetini azaltmasına rağmen hala devam etmekteydi. Bu sefer bilinçaltı regresyonunda 1,5 yaşma gitti ve hatırladığı eliyle, kukusuna dokunduğuydu. Annesi ise o küçük ellere arka arkaya canının acıyabileceğini düşünmeden vurmuştu.

Kendisiyle genelde ilgilenmeyen, sevgisini hissettirmeyen annesinin ilgisini, dikkatini çok küçük yaşta kızgınlıkla da olsa mastürbasyon yaparak çekeceğini öğrenen danışanımın bilinçaltı, bu ilgi için mastürbasyon ve zaman içinde cinsel ilişki bağımlısı olmuştu. İhtiyaç duyduğu sevgiyi, öncelikle bedenini sunarak erkeklerden alabileceğine dair bir inanç davranışlarını yönetiyordu. İlişkilerinde yaşadığı her sorunu, bedenini sunarak çözmek gibi aslında onu son derece rahatsız eden bir davranış geliştirmişti. Ve aslında bu davranış asla ilişkilerindeki sorunlara çözüm olmuyordu.

Her seferinde bu şekilde davranmayacağına dair kendine söz vermesine rağmen sözünü tutamıyordu. Sonunda erkeklerle anlaşamadığı sonucuna varıp bir şekilde kadınlarla lezbi-yen ilişkiye yönelmişti. İçinde hiçbir zaman lezbiyen olmadığını biliyordu.

Uzun süren birkaç regresyon seansından kısa bir süre sonra lezbiyen ilişkisini bitirdi. Yaklaşık altı ay sonra facebook aracılığıyla haber aldım. Çok hoş bir gelin olmuştu ve çok mutlu görünüyordu. Gerçek cinsel kimliğine ve doğal cinsel birlikteliğine kavuştu. Miyomlardan ise artık eser yoktu.

Gay ve lezbiyen ilişkilere asla karşı değilim. Her ruhun farklı deneyimlerden farklı dersler aldığı inancındayım. Ancak, cinselliğin kötü bir şey olarak öğretilmesinin, yasaklarla, ayıplarla, günahlarla empoze edilmesinin etkilerini danışanım aracılığıyla çok yakından gördüm. Dolayısıyla, her kadının ve erkeğin sağlıklı birliktelikler yaşaması için birbirlerinin isteklerine özen gösteren sevişmeler yaşamasının önemli ve gerekli olduğunu düşünüyorum. Ya siz ne düşünüyorsunuz?

Siz cinselliği nasıl yaşıyorsunuz? Gizli gizli utanarak mı? Doğal olarak mı? Duygularla birleşen cinsel doyum olarak mı?

Cinselliğin kadının değeriyle özdeşleştirilmesi ne kadar sağlıksızsa, duygusal ve ruhsal paylaşımın olmadığı cinsel deneyimler de aynı derecede sağlıksız.

Kadının sevişmesi, kadını değersizleştirmez; erkeğin sevişmesi de erkeği değerli kılmaz. Cinsel deneyimden bağımsız olarak kadın da erkek de insan olarak çok değerlidir ve duygusal, ruhsal, bedensel doyum sağlayan tüm sevişmeler kutsaldır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.