Cinsel Birleşmenin Ağrılı Olması

Kadın Sağlığı


cinsellikteaciDİSPARONİ (CİNSEL BİRLEŞMENİN AĞRILI OLMASI): Bazı kadın hastalıklarında cinsel birleşme ağrılı olabilir. Disparoni adı verilen bu durum.tümüyle psikolojik kökenli olabildiği gibi, vagina ve penis boyutlarının uyumsuzluğu sonucu da ortaya çıkabilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bundan başka bazı hastalıklar da cinsel birleşmenin ağrılı olmasına yani dis-paroniye neden olabilir.Kızlık zarının sert oluşu, operasyonlar sonucu oluşan vaginal darlıklar, vulva, vagina ve üretranın iltihaplı hastalıkları, menopoz sonrasındahormonaleksiklik sonucu vaginanm daralması, vaginada yapısal bir kusur olması (vaginada bölme olması gibi), rahimin yer değiştirmesi (prolapsus uteri gibi), kanserler, fallop borusu ve ovaryumlarm iltihapları ve endometriosis gibi durumlar disparoni nedenleri arasındadır.

Disparoni farklı nedenlerden kaynaklandığından, tedavisi de bu etkenlere yönelik olmaktadır. Örneğin neden iltihabi bir durumsa, bu iltihabın tedavisiyle sorun ortadan kalkar. Veya vaginadaki septum (bölme) cinsel birleşmenin ağrılı olmasına yol açıyorsa, operasyonla bu durumun düzelmesi hastayı rahatlatacaktır..
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.