Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Cilt Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Cilt Lekelerinden Kurtulma YöntemleriYENİ CİLT Lekeler tedavi olmadan maalesef geçmez, son pişmanlık fayda etmez! Güzelliğin anahtar parçası cildiniz için harekete geçin.

GÜNEŞ DE MASUMLUĞUNU YİTİRDİ.

KIŞ KENDİNİ GÖSTERDİĞİNDE ONUN SEVMEDİĞİMİZ YÜZÜ İLE TANIŞIYORUZ;

ardında leke bırakan yüzü! Aslında bu lekelerle hayatınız boyunca birlikte yaşamanız gerekmiyor. Lekelerden kurtulmaktan için pek çok yöntem var.

cilt leke tedavisi

YENİ NESİL OKSİJEN TERAPİSİ

Cilt hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak daha genç, daha taze görünümlü bir cilt yaratmayı amaçlayan OxyGeneO terapisinin, ilham kaynağı doğal kaplıcalar.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu uygulamanın amacının cildi canlandırmak, daha duru ve taze bir cilt yaratmak olduğunu söylüyor. Bu yeni yöntemde vücudun kendi doğal mekanizmaları kullanılıyor.

Doğal kaplıca tedavilerinin cilde oksijen sağladığı zaten biliniyor. Bu uygulamanın çıkış noktası da kaplıcaların cilt üzerindeki bu olumlu etkisi. Bu etkiyi taklit ederek ve tedavi yapılan bölgedeki cilt hücrelerine oksijen göndererek zincirleme bir reaksiyonun oluşması tetikleniyor. Magnezyum askorbit fosfat, kojik asit ve retinol gibi antiaging maddelerin cilde iletildiği bir uygulama yapılıyor. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların yumuşamasına aynı zamanda gözeneklerin küçülmesine, matlaşmış cildin canlı görünmesine de yardımcı oluyor. Ciltteki pigmentasyon lekelerinin hafiflemesini amaçladığı için cilt rengini düzenlenmeye de yardımcı oluyor. Uygulama sonrasında fark hemen görülmeye başlanıyor. Belirli aralıklarla birkaç kür uygulaıyor. İşlem sonrasında kişi normal yaşantısına geri dönebiliyor.

TEMİZLE VE PARLAT

Lazer teknolojiler son 15 yıldır kullanılıyor. Fakat teknoloji ilerledikçe cilt yenilemede Fraxel teknoloji daha sık kullanılmaya başlandı. Cilt ancak yanık ya da kesik gibi travmalara karşı iyileştirme mekanizmalarını çalıştırıyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Elbette cildimizi yakıp kesemeyeceğimize göre cilt yüzeyine zarar vermeden, lazerin cildin onarım mekanizmalarının harekete geçmesini sağlayacak alt tabakaya iletilmesi gerekiyor. Fraxel, noktasal bir atışla cilt altına iletilebilen bir ışık. Dr. Mustafa Karataş, “Lazerli bu yöntem yumuşak dokuyu sıkılaştırmaya, cildi yenilemeye, erken kırışıklıkları düzeltmeye ve yaşlanmaya bağlı lekeler, melazma, güneş lekeleri ve cilt renk değişikliklerini gidermeye yardımcı oluyor. Yaşlanmış ve tahrip olmuş cilüerde dermiş tabakasına uyarı yaparak, dermişin doğal olarak ürettiği kolaj eni ve hücreleri tetiklemeyi amaçlıyor” diyor.

Lazerle leke tedavisi için yaklaşık 2-4 haftalık aralıklarla, ortalama 3-5 seans öneriliyor, iyileşmenin ise yaklaşık 2-3 ay içinde olması hedefleniyor.

KİMYASAL PEELING

TCA kimyasal peeling, anestezi gerektirmeden uygulanabilen soyucu gücü en fazla olan, dolayısıyla leke gidermede etkin bir yöntem.

Bu yöntemi leke tedavisinde ilk tercihlerden biri. Uygulamada önce cilt, temizleniyor ardından TCA uygulanıyor.

1-3 dakikalık TCA sonrasında özel nötralizanlı cosmapeel kremi sürülüyor ve bu krem ciltte 12 saat kalıyor. Daha sonra yüz yıkanıyor, hafif kızarma ve pullanma başlıyor. Yaklaşık 4-5 gün pullanma ve soyulma devam ediyor. Bu dönemde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, güneş koruyucuların düzenli olarak uygulanması. Güneş kreminin 4-6 saatte bir tekrarlanması şart. K vitamini içeren ürünler bu dönemde oldukça etkili oluyor.

LAZER UYGULAMA ALANLARI

• Akne ve akne izleri

• Yara ve yanık izleri

• Yaşlanmaya bağlı kahverengi lekeler

• Melazma (hamilelik lekeleri)

• Göz çevresi kırışıklıklarının yumuşatılması

• Operasyon izlerini giderme

• Boyun, dekolte, elleri yenileme ve gençleştirme

KISA KISA…

Bu tedavi için en uygun adaylar kimler?

Uzun vadeli bir antiaging etki isteyen herkes bu tedavi için uygun bir aday. Cildindeki ince kırışıklıklar, pigment lekeleri, genişlemiş gözenekler, donuk ve mat bir görünümden şikayetçi olan, cilt kalitesini artırmak isteyenler bu tedaviden faydalanabiliyor.

İşlem sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor? Seansınızı takiben en az 24 saatlik bir süre için hipo-alerjenik bir güneş kremi kullanmalısınız.

Tedavi tüm cilt tipleri için uygun mu?

Evet, bu tedavi tüm cilt tipleri ve her cilt rengi için uygun.

İşlem ne kadar sürüyor?

Tedavi öncesi ve sonrası hazırlıklar dahil 30 dakika sürüyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.